Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Belediyeden tarımsal kalkınmaya büyük destek

Bandırma’da yerel yönetim ile

Bandırma’da yerel yönetim ile Çepni Mahallesi Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği, Doğa Mahallesi Güzelleştirme Derneği ve Eski Ziraatli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında Kırsal Kalkınma Ortak Hizmet Protokolü imzalandı.

Eski Ziraatli Mahallesi’nden düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Tolga Tosun, Çepni Mahallesi Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı İsmail Köymen, Doğa Mahallesi Güzelleştirme Derneği Başkanı Mustafa Pınar ve Eski Ziraatli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mustafa İpek, İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert, CHP İlçe Başkanı Dr.Selim Panç, Türkiye Muhtarlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Hüseyin Kocabıyık, Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İmzalanan protokol ile Çepni Mahallesi Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği belediyeye ait 214 dönüm arazinin kira bedeli karşılığı yerel yönetime 24 ton buğday, Eski Ziraatli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığı ise 36 ton buğday verecek. Buğdaylar una dönüştürülerek ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.  Doğa Mahallesi Güzelleştirme Derneği ise belediyeye ait 662 dönüm arazinin kira bedeli karşılığı olarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere belediyeye 12 ton koçbaşı nohut ve 6 ton horoz fasulyesi verecek. Uygulamayla tarımsal kalkılmaya destek verilirken, yerel yönetimin tahsilat kabiliyetinin de artırılması hedefleniyor.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET