Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Beyaz liste 4 grupta iddialı

Kalbişen, 9 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Bandırma Ticaret Odası seçimlerinde beyaz grup adaylarının 4’üncü meslek komitesinde iddialı olduğunu söyledi.

Kalbişen, 9 Nisan 2018

Bandırma Ticaret Odası’nın 9 Nisan 2018 tarihinde yapılacak seçimlerinde 4’üncü meslek komitesi haricinde diğer 17 grupta turuncu ve mavi listenin adayları yarışacak. 4’uncü meslek komitesi seçimlerinde mavi, turuncu ve beyaz listeden toplam 9 aday yarışacak. Bu grupta 297 oda üyesi oy kullanacak. Tolga Tosun, İbrahim Ozan Tüm, Ayhan Atik mavi listenin, Kadir Kalbişen, Cevahir Çakmak, Muhammed Şahin beyaz listenin, Gürkan Ilgın, Mücahit Çakmak ve Fatih Çömez ise turuncu listenin adayı olarak seçimlere girecek.

-Tecrübeli ve konumuza hakimiz
Seçim gününe sayılı günler kalırken adaylar kendilerini tanıtmak için bir dizi yemekli toplantılar düzenliyorlar. 4’üncü meslek komitesi beyaz liste adayları Kadir Kalbişen, Cevahir Çakmak ve Muhammed Şahin, Soylu Pastanesinde bu gruptaki üyelerle bir araya geldi. Burada konuşan Kadir Kalbişen, inşaat müteahhitliğinin özel ihtisas isteyen bir meslek olduğunu söyledi. İnşaat müteahhitliği kapsamındaki işlerin, “bir malın alınıp satılmasından ibaret ticari faaliyetlerden” farklı olduğunu, batılı ülkelerde mesleğin, oda, konfederasyon gibi yasal mesleki birlik etrafında yapılandırıldığını anımsatan Kalbişen, ülkemizde ise müteahhitlerin faaliyetlerini ticaret odalarında bir alt meslek grubu olarak sürdürdüğünü söyledi.

-Sektörün sorunlarını biliyoruz
9 Nisan yapılacak olan seçimlerde 4’üncü meslek komitesine beyaz listeden aday olduklarını anımsatan Kalbişen, “Sektörümüzün sorunlarını biliyoruz. Tecrübeli ve konusuna hâkim bir ekiple geliyoruz. Seçilmemiz halinde sorunlarımızın çözümü konusunda gerek oda gerekse TOBB bünyesinde gerekli çalışmayı yapacağız” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor geçen sezon Fenerbahçe U19
Sıradaki Haber Balkes İmzaları Patlattı