• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
Biga Meclisi’nde gerginlik

Biga Meclisi’nde gerginlik

Biga Belediyesi Ekim ayı Belediye Meclis Toplantısı yapıldı. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, kendisinden gündem maddeleri ile alakalı bilgi isteyen Belediye Meclis Üyesi İbrahim Demircan’a söz hakkı vermedi. Demircan, bilgilendirme konusunda ısrar edince Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Demircan’ın Meclis toplantı salonundan dışarı çıkartılması talimatı verdi.  Belediye Başkanı Erdoğan’ın bu sırada, “Konuşmanızı istemiyorum, konuşma hakkı vermiyorum. Konuşamazsanız. Devam edersen de toplantıdan çıkartırım sizi, çıkartın arkadaşlar” diye konuşması dikkat çekti. Erdoğan, resmi toplantı yaptıklarını meclis başkanının istediğine konuşma hakkı vereceğini istemediğine vermeyeceğini de söyledi. Bunun üzerine Meclis Üyesi Demircan ayağa kalkarak kürsü önüne gelerek Belediye Başkanı Erdoğan’a itiraz ederken, Belediyenin özel güvenlik görevlilerinin kendisini dışarı çıkartmaya çalışması nedeniyle kısa süreli gerginlik yaşandı. Bu nedenle Meclis Toplantısı’na ara verildi.

-Belediye tarihinde ilk oldu

Olay sonrasında belediye önünde açıklama yapan  Belediye Meclis Üyesi İbrahim Demircan, “Biga tarihinde ilk defa yaşanan çok çirkin bir olay ile karşı karşıya kaldık. Halkın iradesini temsilen bulunmuş olduğumuz mecliste özel güvenlik görevlileri tarafından dışarı atılmak istendik. Bizi emekçi kardeşlerimiz ile karşı karşıya getirdiler. Konuyu kısaca özetlemek gerekirse dün 5 gündem maddesini konuşmak üzere toplandık. 4 tanesini oyladık. 5’inci gündem maddesine geldiğimizde bizi bilgilendirmeden belediye başkanı bu konuyu kapattığını söyledi. Biz de bu konuyla alakalı bilgi istediğimizde başkan demagoji yaparak halkı yanlış yönlendirdi. Halkı yanlış yönlendirmesine müsaade etmemek adına tekrardan söz isteyip doğru bilgi vermek istediğimizde bize söz vermeyeceğini söyleyerek susturmaya çalıştı. Ben de tekrardan konuşmam gerektiğini istediğimde dışarı atmak şeklinde tehdit etti. Atın bunu diyerek talimat verdi. Dün yaşadığımız bu çirkin olay demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.”dedi.

-Çıkarın talimatımı fırsat bilip Meclis’i karıştırmak istediler
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’da, yaptığı açıklamasında, Meclis Üyesi İbrahim Demircan’ın popülist bir yaklaşımda olduğunu, adap ve hareketlerinin Meclis’e uygun olmadığını söyledi. Erdoğan, “Ekim ayı meclis toplantımızda gündeme gelecek olan şehir içi minibüs hat artırımı maddesini iptal ettik. Hemen akabinde ise bu konuyla alakalı detaylı bir açıklama yaptım ve kanayan yaranın iyileşmesi, köklü ve kalıcı çözümlerin bulunması adına komisyon kurulması teklifinde bulundum. Sonrasında ise siyasi çıkar elde etmek isteyen, şoför esnafımızı galeyana getirmeyi amaçlayan, saygısız bir tutumla meclisimizin huzurunu bozmak isteyenler halkın meclisini sabote etmeye çalıştı.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?