Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Biz işçi çıkarmadık”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, iş akitlerine son verilen ilaçlama işçilerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıyan CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’a tepki gösterdi. Akın’ın işten çıkartmalarla ilgili kendisinden bilgi almadan konuyu TBMM gündemine taşıdığını dile getiren Yılmaz, “Konuyla ilgili benden bilgi almak isteseydi, seve seve bilgi verirdim” dedi.

-Belediye personeli değiller
Büyükşehir olarak ilaçlama ile ilgili özel sektörden hizmet alımı yaptıklarını açıklayan Yılmaz “Yüklenici firma ile olan sözleşmemiz eylül ayında sona erecek. Ancak yüklenici firmanın ekonomik sebeplerden dolayı sözleşmenin bitirilmesini istemesinden dolayı biz bunu öne çektik. Büyükşehir olarak yüklenici firmada çalışan işçilerin mağdur olmamaları için İşkur üzerinden istihdam sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

-İşçilerin her zaman yanındayız
Daima işçilerin yanında olduklarını dile getiren Yılmaz “İlaçlamada çalışan işçilerin bağlı oldukları şirketten 2 maaş alacakları vardı. Bunun 1 ayını şirketin hak edişlerinden keserek çalışmalarına ödedik. Önümüzdeki hafta içinde şirketin hak edişlerinden keserek geriye kalan 1 maaş alacaklarını da ödeyeceğiz. Bilakis biz işçi çıkarmadık. Büyükşehir Belediyesi olarak biz işçilerin haklarını koruduk” ifadesini kullandı.

-Kendisine yakıştıramadım
Akın’ın işçilerin iş akitlerine Büyükşehir Belediyesi son vermiş gibi göstererek konuyu TBMM gündemine taşıdığını anımsatan Yılmaz, “Bunun 2024’de yapılacak yerel seçimlerde kullanılmak üzere malzeme yapmasını kendisine yakıştıramadım” ifadesini kullandı. İlaçlama işinde çalışan personelin 12 ay istihdam edilmediğini anımsatan Yılmaz, “Bundan dolayı bu personelin belediye kadrosunda olması söz konusu değildir. Milletvekili Akın, bu personelin belediye kadrosunda olmadığını ya bilmiyor yada siyaseten Balıkesir Büyükşehir Belediyesini yıpratmak için konuyu TBMM gündemine taşıyor. Balıkesir bu şekilde ülke gündemine gelmemeli” diye tepki gösterdi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET