Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Bizler stokçu değiliz”

Bandırma Bakkallar ve Bayiler

Bandırma Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ömer Metin gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim sonrası sigaraya zam geleceğine dair beklentiler sebebiyle son günlerde sigara tedarikinde ciddi sıkıntılar yaşandığını söyledi

Seçim sonrasında sigaraya zam geleceği beklentisi içinde olan firmaların bakkal ve bayilere kısıtlı miktarda sigara tedarikinde bulunduklarının altını çizen Metin “Bu durum bakkal ve bayilerin sattığı sigara çeşidi ve mktarının azalmasına neden olmaktadır. Dükkanımıza giren her vatandaş bakkal ve bayi esnafını stokçulukla, sigarayı satmamakla suçluyor. Bunun bakkal ve bayi esnafıya her hangi bir ilgisi yoktur. Bizler vatandaşlarımıza bu durumu izah etmekte zorlanıyoruz. Hükümetimizinden bu konuya biran önce el atıp, çözüm üretmesini bekliyoruz”dedi.

Bakkal ve bayilerin stokçu olmadığının altını çizen Metin “Bizler sigaranın yanında sattığımız  ürünlerle çarkı döndürmeye çalışan esnaf grubuyuz. Firmalarının seçim sonrasında zam geleceğine yönelik beklentilerle bakkal ve bayilere kısıtlı miktarda sigara tedarik etmesi , esnafın sigara satamamasına, vatandaşın da aradığı sigarayı ulaşmamasına neden olmaktadır. Bu durumun bizlerle her hangi bir ilgisinin bulunmamasına rağmen stokçulukla suçlanıyor, vatandaşlarımızla karşı karşıya geliyoruz. Yetkililer bu duruma biran önce çözüm bulunmalıdır”ifadesini kullandı.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AK Parti’nin Geleneksel Bayramlaşma Töreni
Sıradaki Haber Bandırma AK Parti’de bir ilk yaşandı