Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Blok destek geleneklerimizde yok”

Bandırma Bigalılar Derneği Başkanı İsmail Sertkaya, “Yerel seçimlerde her hangi bir siyasi partinin ve başkan adayının blok olarak desteklenmesi konuusnda yönetim kurulumuzun karar alması söz konusu değildir”dedi.

Bandırma Bigalılar Derneği Başkanı

Bandırma Bigalılar Derneği Başkanı İsmail Sertkaya, Sunullah Mahallesi’nde bulunan Dernek Lokalinde gazetecilerle bir araya geldi. Sertkaya, gazetecilerin yaklaşan yerel seçimlere ilişkin sorularını yanıtladı.

-Üyelerimiz farklı siyasi görüşlere sahiptir
Bandırma’da yaklaşık 20 bin Bigalının ikamet ettiğini dile getiren Sertkaya “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Bandırma Bigalılar Derneği yönetim kurulu olarak her hangi bir siyasi partinin ve belediye başkan adayının blok olarak desteklenmesi konusunda karar almamız söz konusu olamaz. Zira Derneğimizin bünyesinde farklı dünya ve siyasi görüşlere ait üyelerimiz bulunmaktadır. Bu yönde alacağımız bir karar üyelerimizin siyasi iradelerine ipotek koymaktır. Bu bizim geleneğimizde hiçbir zaman olmadı, bundan sonrada olmayacaktır” dedi.

-Meclis kadrolarında yer almak istiyoruz
-Siyasi partilerden ilçede yaşayan Bigalılara Belediye Meclis listelerinde yer vermeleri çağrısını yineleyen Sertkaya “Bandırma’da yaşayan Bigalılar olarak bugüne kadar ilçenin sosyoekonomik olarak gelişmesine katkıda bulunduk. Bundan sonrada siyasi olarak Bandırma’nın gelişmesinde katkımızın olmasını istiyoruz. Siyasi partilerimizin ilçemiz başkan ve yöneticilerinden 31 Mart yerel seçimleri öncesinde oluşturacakları Belediye Meclis listelerinde Bigalı hemşerilerimize de yer vermeleri talebimizi yineliyoruz” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI