• DOLAR
  9,5643
  %-0,40
 • EURO
  11,1137
  %-0,70
 • ALTIN
  556,01
  %0,48
 • BIST
  1.493
  %0,88
Bölgesel amatörün transferi var ama ligi yok

Bölgesel amatörün transferi var ama ligi yok

Korona virüsü salgını nedeniyle 2020 yılının mart ayından itibaren tüm spor ligleri gibi Bölgesel Amatör Lig (BAL) maçları da askıya alındı. Bir süre sonra profesyonel ligler başladı ancak amatör liglerin başlama takvimi sürekli ertelendi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) son kararı, bölgesel amatör ligin ocak ayında başlaması yönündeydi. Yetkililer, “amatör müsabakaların 2021 Ocak ayı sonunda, o anki pandemi şartlarına göre ilgili ve yetkili kurum ve kuruluşlarla görüşülerek başlatılmasını” kararlaştırdı. Bunun üzerine birçok amatör takım antrenmanlarına başladı, düzenli korona virüsü testlerini oldu.

-22 bin TL teminat yatırıldı

Açıklanan takvime göre, normalde kasım ayında olması gereken BAL’a katılım için son başvuru tarihi 31 Aralık 2020 olarak ilan edildi. Bu yıl 11. sezonu olan BAL’a katılma hakkı bulunan 268 takımdan 250’si katılım belgeleriyle birlikte TFF ‘ye 22 bin lira teminat yatırdı. Şimdi sırada lige katılması kesinleşen takımların saha denetimleri var. En iyi niyetle bu denetimlerin 15 gün civarında sürmesi bekleniyor. Denetimlerle lige katılan takım sayısı kesin olarak belirlendikten sonra da 2020-2021 sezonu BAL gruplandırma ve statüsü açıklanacak. Ayrıca aralık ayında açıklanması beklenen kitapçıktan da henüz bir ses yok.

-3 aydır idman yapıyorlar

Yaklaşık 3 aydır düzenli olarak antrenmanlarını yapan ve BAL’da mücadele edecek olan Balıkesir  takımlarından Etispor’da yöneticiler ve oyuncular biran önce liglerin başlamasını istiyor. Etispor Kulüp Başkanı Ramazan Artun, “Takım olarak 3 aydan beri idmanlarımız devam ediyor. Liglerin başlama tarihinin kesin olarak açıklanmaması oyuncularımızın motivasyonunu olumsuz etkilerken, kulüplere ciddi mali yükümlülükler getiriyor. Gerekli tedbirler alınarak ligler biran önce lig başlamalıdır. Kadromuza yeni oyuncular kazandırdık, yeni formalar yaptırdık ancak hala ligimizin maç tarihleri belli değil” ifadesini kullandı.   

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?