Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Borçlar transfer ve gelişmenin önünde engel”

Bandırmaspor Medya Sorumlusu Karani Erkul,, 12 milyon Tl’lik borcun gelişme ve transferin önünde engel olduğunu söyledi.

Bandırmaspor Medya Sorumlusu Karani

Bandırmaspor Medya Sorumlusu Karani Erkul, gazetemize yaptığı özel açıklamada, Bandırmaspor gibi denk bütçe yapamayan futbol kulüplerinin borç sarmalı altında ezildiğini söyledi. Bu durumun kulüplerin gelişmesi ve transfer çalışmalarının önünü tıkadığını dile getiren Erkul, “Bandırmaspor gibi borç yükü fazla olan kulüpler mutlaka mali yapısına uygun transferler yapmak zorundadır. Vefa dönemi olarak adlandırdığımız şu günlerde kamuoyu baskısına göre transfer yapmamaya dikkat ediyoruz. Çünkü kamuoyu baskısına göre yapılan transferler kontrolsüz bütçe harcamalarını da beraberinde getiriyor” dedi.

-Giderler haziranda gelirler eylülde başlıyor
Yönetim olarak 12 milyon TL borçla devir aldıkları Bandırmaspor Kulübünde denk bütçe oluşturmaya çalıştıklarını açıklayan Erkul “Profesyonel spor kulüplerinde gider kalemleri transfer ayı olan hazirandan başlarken gelir kalemleri de eylül ayında başlıyor. Yönetim olarak bu 4 aylık bu geçiş sürecinde gelir kaynaklarımızı arttıracak çalışmaları yürütüyoruz. İlgili arkadaşlarımız ne kadar bilet satılacak ne kadar kombine satılacak ne kadar sponsor bulunacak ve ne kadar reklam veren bulacak bunun çalışmaları yapıyorlar” ifadesini kullandı.

-Kulüpler fakirleşirken yöneticiler zengin olmamalı
Kulüpler borçlanıp fakirleşirken, bunları yöneten yöneticilerin zenginleşmemesi gerektiğini dile getiren Erkul, bunun Anadolu kulüplerinin en büyük handikaplarından biri olduğunu söyledi. Erkul “Kulüplerde denetimi üyeler yapıyor. Ama bu üyeleri de başkan yazdığı için o üye başkanı denetleyemiyor, ibra ediyor. İbra problemi yaşamayan yönetimler istedikleri gibi transferler ücretlerini şişirebiliyor. Borçlar yöneticilerin kendi verdiği paralar mı yoksa masrafları şişirip kulübü borçlandırması mı. O net olarak bilinemiyor. Başkanlar seçim dönemlerinde ‘benim paramı verin’ diyerek kulüpte kalıcı olmaya çalışıyor, kulüplerin geleceğini ipotek altına almaya çalışıyorlar. Yönetim kurulu bundan dolayı öncelikli olarak şeffaf olacağız. Harcamalarımızı ve gelirlerimizi periyodik aralıklarla başkanımız tarafından kamuoyuna paylaşılacaktır” dedi.

-Şirketleşme ile hangi fonlama yapılacak
Kulübün şirketleşmesi konusunda da değinen Erkul, “Şirketleşme ile ilgili bir model ortaya konulmalı, Şirketleşmeyi savunanlar önce hangi model ile şirketleşeceğine karar vermelidirler. Şirketleşmelerde asıl amaç kulüplere fonlama yapmaktır. Şirketleşerek hangi gelir kalemimiz artacak. Buna bakmak lazım. Kulübün bir kişi ve aileye satılması da bir şirketleşmedir. Ancak Bandırmaspor camiasının bunu kabul edeceğini düşünmüyorum Yanlış şirketleşme modeli de Anadolu takımların handikaplarından biridir. Birçok kulüp şirketleşerek fonlama yapacağını düşünürken yanlış şirketleşmeden dolayı daha çok borçlanmıştır. Bunun için bu konunun çok irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğa Mahalle Muhtarlığının, halkımız arasında
Sıradaki Haber ilk köy hayrı Doğa’da yapıldı