• DOLAR
  9,5905
  %-0,13
 • EURO
  11,1391
  %-0,48
 • ALTIN
  557,48
  %0,74
 • BIST
  1.493
  %0,88
Borcunu ödeyemeyen esnafa şans doğdu

Borcunu ödeyemeyen esnafa şans doğdu

Edincik Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ahmet Sivaslı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın resmi sosyal medya hesabından Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (TESKOMB) ortağı esnaf ve sanatkarlara gecikme faizlerinden vazgeçilerek, anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkanı sunulduğu açıklamasının borcunu ödeyemeyen esnaf ve sanatkarlar için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Yeni yapılandırma ile borcunu ödeyemeyen tüm esnafa ikinci bir şans doğduğunu dile getiren Sivaslı “Pandemi ile mücadele ederken birçok esnafımız iş yerlerinin kapalı olması sebebiyle alınan krediler zamanında ödenemediği için zor bir süreçten geçiyordu. Bu karar ile artık yapılandırması bozulan ve kredi borcu olan esnafımız borçlarını faizsiz rahatlıkla ödeme imkanına kavuşmuş olacak.” dedi.

TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkanı sunularak yeni bir borç yapılandırılmasının 18 Mart itibarıyla başlatıldığını belirten Sivaslı “Borçlarını ödemeye devam eden esnafımız da unutulmadı. Bu yeni yapılandırmayla daha önce borçları yapılandırılan ve taksitleri devam eden esnaf ve sanatkarlarımızın da kalan taksitlerinin faizsiz şekilde 6 ay süreyle ötelenmesi de ayrı bir sevincimiz oldu. Halkbankası’nın bu uygulaması diğer özel ve kamu tüm bankalara örnek olmalı” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?