Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Borsa’dan 3 firma şampiyonlar liginde

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) hazırladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması’na göre, Bandırma Ticaret Borsası üyesi 3 firma ilk 500’e girdi.

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO)

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) hazırladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması’na göre, Bandırma Ticaret Borsası üyesi Banvit Bandırma Vitaminli Yem San.A.Ş 88, hastavuk Gıda Tarım Hayv.San.Tic.A.Ş 278, Bupiliç Entegre Gıda San.Tic. A.Ş 353. Ssrada yerini aldı.

-Borsa üyesi 3 firma ilk 500’de

Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) hazırladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması’nı gazetecilere değerlendirdi. 2022 yılına ait İSO 500 sonuçlarının, sanayimizin zorlu bir yılı güçlü bir performansla tamamladığının bir kanıtı niteliğinde olduğunu dile getiren Tan “Üyelerimiz, özellikle pandemi ile başlayan dış pazarlardaki dalgalanmalara ve kırılmalara, Rusya-Ukrayna savaşının yarattığı tedarik sorunlarına ve içerdeki finansman sıkıntılarına karşın; her zaman olduğu gibi 2022 yılında da ülkemizin büyüme ve kalkınması mücadelesinde en ön saflarda yer almaya devam etmiştir.”ifadesini kullandı.

-Dereceye giren firmaları tebrik etti
Dereceye giren tüm üyeleri tebrik eden Tan “Bu başarıda pay sahibi olan yöneticilerden tüm çalışanlara kadar emeği geçen herkese Bandırma Ticaret Borsasıolarak teşekkür ederiz. Sıralamadaki bölgemiz firmalarının artması aynı zamanda şehrimizdeki istihdamın, refahın, yüksek gelirin de artması anlamına gelmektedir. Ekonomiden ticarete, tarımdan sanayiye bir bütün olan şehir ekonomisindeki tüm bu unsurların aynı anda gelişmesi, Bandırmamızı ve Balıkesirimizi çok daha yükseğe taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

-Orta vadeli programı önemsiyoruz

Tan devamında şunları söyledi: “Ülkemizin hedeflerine ulaşabilmesi, sürdürülebilir ve nitelikli büyümesi için gerekli olan finansal istikrarın yeniden tesisi doğrultusunda kısa süre önce açıklanan “Orta Vadeli Programı” çok önemsiyoruz. Orta vadeli programın başarısı, ülkemizi dış yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline getirecektir. Teknolojiye dayalı, çevreci ve nitelikli yeni sanayi yatırımlarının artması en büyük isteğimizdir”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı