" /> Bostancı: “Yetki ve sorumluluk istiyorum” – Marmara Olay

 • DOLAR
  %1,41
 • EURO
  %2,01
 • ALTIN
  %1,92
 • BIST
  %5,04
Bostancı: “Yetki ve sorumluluk istiyorum”

Bostancı: “Yetki ve sorumluluk istiyorum”

Cumhur İttifakı’nın Bandırma için hazırladığı 42 proje Grand Asya Otel’de düzenlenen bir toplantı ile kamuoyuna tanıtıldı.

Tanıtım toplantısına Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, MHP İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal, belediye meclis üyesi adayları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

-Gönül belediyeciliğine hazırız
Cumhur ittifakının hazırladığı 42 Projeyi tanıtan Belediye Meclis üyesi adayı Harun Algül “Bandırma için hazırladığımız 120 proje arasından seçtiğimiz 42 proje ile “Gönül Belediyeciliği” ne hazırız. Tüm projelerimiz Bandırma’ya hitap eden projelerdir. Finansını ve yapım sırasını tek tek düşünülmüştür. Belediyeler sadece büyükşehir ve yerel yönetimler yasalarını bilmekle yönetilmez. Özellikle adaleti öne çıkarmak gerekir. Bizler Bandırma’nın nasıl yönetilmesi gerektiğini konusunda çok iddialıyız. Bandırma bizimle nefes alacak” dedi.

-İlçenin geleceğine imza atacağız
Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Alp Bostancı’da konuşmasında hazırladıkları projeler ile Bandırma’nın geleceğine imza atacaklarını öne sürdü. Bostancı “Bandırma çok büyük ve gelişmiş bir kent ve yönetilmesi de oldukça zor. Bu kent için ayrı bir akıl koymak gerekiyor. Bandırma Gönül belediyeciliği ile kuzeyin parlayan yıldız olacaktır” şeklinde konuştu.

-Yatırımcıyı kaçırtıyorlar
Bandırma’nın 5 yıldan buyana nüfusunun artmadığına dikkat çeken Bostancı “Çünkü yatırımcıları Bandırma’ya getiremiyoruz. Yerel yönetim ne yazık ki Bandırma’yı çekim merkezi haline getiremedi. Gelmek isteyen yatırımcılara engeller çıkardılar. Zeynep Bodur Bandırma’ya yatırım yapmak istemesine karşın yerel yönetim tarafından çıkartılan engellerden dolayı yatırımlarını Balıkesir’e kaydırdı. Bu belediyecilik anlayışı ile işsizlik Bandırma’da bitmez” ifadesini kullandı.

-Yetki ve sorumluluk istiyorum
Konuşmasında yatırımcı bakanlıklar tarafından ilçeye yapılan yatırımlara değinen Bostancı devamında şunları söyledi “Bandırma’ya Borkarbür tesisleri kuruluyor. Eti Maden tesislerinin yanında yapılacak bu yatırımla yılda 5 milyar dolarlık ihracat gerçekleşecek. Ömerli Mahallesi’ne yapılacak enerji güç laboratuvarı Dünya’daki 10. laboratuvar olacak. Bu tesiste bin kişi çalışacak. Tüm bu yatırımları Bandırma Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir ve Ankara’nın oluşturacağı 3’lü saç ayağı ile yapacağız. Önceden sorumluluğum vardı ama yetkim yoktu. Şimdi Bandırma’dan hem sorumluluk hem de yetki istiyorum “dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?