Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bostancı’ya su faturası şoku

Cumhur İttifakının Kurtuluş Düğün

Cumhur İttifakının Kurtuluş Düğün Salonu’ndaki aday tanıtım toplantısında konuşan Bandırma Belediye Başkan Adayı Alp Bostancı’ya konuşması sırasında su faturası şoku.

Toplantıda Hüseyin Üstündağ isimli bir vatandaş kürsüde konuşan Cumhur İttifakı Adayı Alp Bostancı’ya elindeki yüksek su faturasını göstererek su fiyatlarıyla ilgili ne yapacaksınız? diye sordu.Bir süre duraklayan Bostancı topu Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na attı.

-Sorumlusu CHP’li belediyeler
Bu gelişmelerin ardından söz alan Kafaoğlu “Su fiyatları konusunda spekülasyonlar oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bu konuyu birde benim ağzımdan dinleyin. Edip Uğur Büyükşehir’i devir aldığı zaman Balıkesir’de toplam 52 adet ilçe ve belde belediyesi vardı. Su tarifesini onlar kendileri belirliyordu. Bu belediyelerin en son meclislerinde almış olduğu su fiyat tarifesi aynen devam etti. Çünkü bunların birleştirilmesi kolay değildi. Fiyatlar arasında çok fark vardı. Bu su fiyat tarifesini o günkü CHP’li başkan ve meclis üyeleri belirledi. Bu günümüze kadar geldi. Biz görevi devir aldığımızda bu kadar çok fiyat tarifesi olmaz. Bunu mutlaka sadeleştirmemiz lazım diyerek arkadaşlarımızı çalıştırdık. Meclis’teki komisyonlarda arkadaşlarımız çalışmaya devam ediyorlar. Önümüzdeki dönemde su fiyatlarını Yücel Yılmaz başkanımız indirecek. Önümüzdeki dönem inecek ama fiyatı yüksek ödeyen Bandırma gibi CHP’li belediyelerin yüksek fiyat tarifesi belirlediği Ayvalık, Erdek, Edremit var. Balıkesir’de 6 ilçemiz su fiyatını yüksekten ödüyor. Çözüm üretmeliyiz. Bunun üzerine arkadaşlarımıza çalışın dedik. En son arkadaşlarımız 6 ilçedeki su fiyatlarını merkez su fiyatlarına indirebiliriz dediler. Komisyona talimat verdik. Fiyat tarifesini beklemeden yetki bizdeyse yapabiliyorsak bunu yapalım dedik. Komisyon karar aldı. 26 Şubat’ta Baski Genel Kurulu toplanarak Bandırma’nın da aralarında bulunduğu 6 ilçede su fiyatını merkezdeki fiyatlara indirilecek” dedi. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Bandırma Belediyesi’nden yapılan açıklamada su fiyatlarının düşmesinin yargı kararıyla yapıldığı, indirimli fiyatların uygulanmaması halinde yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulunacağı dile getirilmişti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen İlçesindeki görevi sona eren
Sıradaki Haber DR. ARSLAN YURT VE AİLESİNE VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ