Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BTO’dan inşaat sektörü paydaş toplantısı 

BTO’dan inşaat sektörü paydaş toplantısı 

BANDIRMA- Bandırma Ticaret Odası Başkanlığı, bina inşaatlarında yapılan uygulamalar ile deprem sonrası ve öncesinde alınabilecek önlemler konusunda bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya Bandırma Belediyesi İmar İşleri Temsilcileri, İnşaat Mühendisleri, Mimarlar, Makine Mühendisleri, Elektrikçiler ve Elektronikçiler Oda Temsilcileri, Yapı Denetim Firmaları ve UEDAŞ, Badaş, Türk Telekom yetkilileri katılım sağlarken Bandırma Ticaret Odası 4. ve 17. Meslek Komite Üyeleri ile Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri ev sahipliği yaptı. Ülkemizde yaşanan deprem felaketinde birçok binanın yıkılmış olması, Ülkemizin deprem kuşağında yer alması ve özellikle Bandırma’nın beklenen Marmara depreminde 1. derecede riskli gösterilmesi sebebiyle inşaat sektörünün paydaşlarıyla sorunlar ve yapılabilecekler hakkında istişarede bulunuldu.

Toplantıda katılımcılar , tesisat geçirme zorunluluğu sebebiyle kirişlerin kırılması, şantiye şefi çalıştırma noktasında diploma kiralanması, beton numunesinin tek mikserden alınması gibi yanlış uygulamaların tekrar gözden geçirilerek yeniden düzenlenmesinin yanı sıra yeni yerleşim yerleri için arsaların yaratılması, ada bazında kentsel dönüşüm yapılması, yapı denetim firmalarının il içinde bölgelere ayrılması, şehir içinde otopark sorununun çözülmesi, yeşil alanların arttırılması, projelerin taşıyıcıyı daha da rahatlatacak şekilde çizilmesi ve denetimlerin arttırılması konularındaki görüşlerini dile getirdiler.

Toplantıda görüşülen konularla ilgili olarak; iyileştirme ve yeniden yapılanmada alınması gereken önlemler ve değişmesi gereken uygulamaların belirlenerek ilgili mercilere rapor halinde iletileceğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Adem Yılmaz: “Bu toplantıda konuştuklarımız ve daha detaylı hususlarla ilgili olarak katılım sağlayan her kurumun görüşlerini yazılı olarak da alıp üst mercilere iletip, bir an önce sonuç alabilmeyi ümit ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

terör operasyonu:5 gözaltı
Sıradaki Haber terör operasyonu:5 gözaltı