" /> “Bu küfürü gazi ve şehit ailelerine yapılmış gibi addediyoruz” – Marmara Olay

 • DOLAR
  %0,81
 • EURO
  %0,87
 • ALTIN
  %0,60
 • BIST
  %3,13
“Bu küfürü gazi ve şehit ailelerine yapılmış gibi addediyoruz”

“Bu küfürü gazi ve şehit ailelerine yapılmış gibi addediyoruz”

İYİ Partili Lütfü Türkan’ın Bingöl’de şehit abisine ettiği küfür sonrasında alaca kıyamet koptu. Ülke genelinde yaşanan küfür polemiğine Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bandırma Temsilcisi Ecevit Karakoyun’ da girdi. Karakoyun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “ PKK terör örgütü tarafından 1997 yılında şehit edilen İsa Gümren’in kardeşinin Bingöl’de verdiği tepki neticesinde, İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Şehit kardeşine karşı yaptığı küfürü tüm Şehit Aileleri ve Gazilerimize  yapılmış gibi addediyor esef, şiddet ve nefretle kınıyoruz” dedi.

-Türkan vekillikten istifa etmeli

Karakoyun “Vatanımızın bütünlüğü, Milletimizin  birliği ve beraberliği  için hayatını feda eden Şehitlerimizin, aziz hatıralarına, bizlere emanet yakınlarına saygısızlık edenleri, yüce  Milletimiz asla unutmaz. Aziz Şehitlerimizin kanlarıyla kurulan meclisimiz de  Teröre destek verenlerle,  Şehidimizin emaneti olan yakınlarına ağza alınmayacak şekilde küfür etme hadsizliği, alçaklığı ve terbiyesizliğine cüret etme cesaretini gösteren,  hiçbir parti, Milletvekili istemiyoruz. Şehit Aileleri ve Gaziler olarak; Her kim terör sevici, eli kanlı bebek katillerini destekleyen siyasi parti ile temasa geçip, iş tutarsa  karşısında bizleri görecektir. Lütfü Türkkan’ı derhal Milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz” dedi.

Öte yandan İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkan’ın küfür ettiği şehit abisi Tahir Gümren’in sosyal medya hesabından 2018 yılında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef alan paylaşımlarda bulunduğu ortaya çıktı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?