Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bulgaristan’ın balık ağı Bandırma’dan

Bulgaristan’ın balık ağları Bandırma’dan

Bulgaristan’ın balık ağları Bandırma’dan gidiyor.  Bandırma Orta Ölçekli Sanayi Sitesinde Kurulu bulunan balık ve güvenlik ağı şirketi aylık 20 ton üretiminin yüzde 25’lik kısmını Bulgaristan’a ihraç ediyor. Şirket gelen talepleri karşılamak için 2019-20 yılında yaklaşık 2 milyon TL tutarında yatırım yaparak aylık kapasitesini 50 tona çıkarmayı hedefliyor.

-Üretimin yüzde 25’i Bulgaristan’a

Akyıldız Ağ Örme Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akyıldız, Bandırma’da balık ve güvenlik ağı üretim fabrikasını 4 yıl önce kurduklarını açıkladı. Tesisleri Bandırma’da kurmalarının en önemli etkisinin Erdek, Karacabey ve Bandırma’da toplu balıkçı köylerinin bulunmasının önemli etkisinin bulunduğunu dile getiren Akyıldız, “Talepler doğrultusunda aylık 20 ton balık ve güvenlik ağı üretimini 2020 sonuna kadar yapacağımız yaklaşık 2 milyon TL tutarındaki yatırımla aylık 50 tona çıkarmayı hedefliyoruz. Bu üretimin yaklaşık yüzde 25’lik kısmı Bulgaristan’a ihraç edilirken yüzde 75 kısmı ise iç piyasada satılıyor” dedi.

-Hedef ilk 3’e girmek

Balık ve güvenlik ağı sektöründe ülke genelinde 8 firmanın faaliyet gösterdiğini dile getiren Akyıldız, aylık 20 ton üretimle sıralamadaki yerimiz. İlk 5 arasında bulunmaktadır. 2020 yılı sonuna kadar yapacağımız yatırımlarla birlikte aylık üretimimize aylık 50 tona çıkartarak ilk 3’e girmeyi hedefliyoruz.” ifadesini kullandı.   Son yıllarda kaçak avlanmaya bağlı olarak Marmara Bölgesi’nde balık popülasyonunda azalmaların olduğunu doğrulayan Akyıldız, Bandırma, Erdek ve Karacabey’de faaliyet gösteren balıkçıların sezonda uluslar arası karasularında avlanmasından dolayı gelecek kaygısı taşımadıklarını söyledi. Balık ve güvenlik ağı yapımında kullanılan hammaddenin yurt dışından geldiğini dile getiren Akyıldız, döviz kurundaki dalgalanmaların diğer ithalatçı firmalarda olduğu gibi kendilerini de olumsuz yönde etkilediğini sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı
Sıradaki Haber Erdek’te uyuşturucu operasyonu:2 gözaltı