Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Buray Konserini 20 bin kişi izledi

Bandırma Belediye Başkanı Mirza, 20 bin kişinin katıldığı Buray konserinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesini halka şikayet etti.

Bu haberin fotoğrafı yok

Bandırma Belediye Başkanlığı’nın bu yıl 29.düzenlediği Uluslararası Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivaline katılan Buray hayranlarıyla buluştu. Buray’ın ücretsiz halk konserini yaklaşık 20 bin kişi takip etti. Konseri izleyen binlerce Bandırmalı, şarkıcıya eşlik etti. “Aşk mı Lazım” isimli parçasıyla programına başlayan Buray, “Seni Sevmiyorum Artık”, “Sen Sevda mısın”, “Kimsenin Suçu Yok” isimli şarkılarıyla izleyicilerden büyük alkış aldı.

-Yaralar kısa sürede sarılmalı
Konser öncesinde Bandırmalılara seslenen Belediye Başkanı Dursun Mirza, 13 Eylül 2018 tarihinde meydana gelen yağışlardan dolayı ilçedeki çok sayıda işyeri ve konutun tahrip olduğunu, oluşan hasarın en kısa sürede Afet İşleri Genel Müdürlüğü tarafından ödenmesi gerektiğinin altını çizdi. Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla birlikte belediye gelirlerinde ciddi azalmaların olduğunu vurgulayan Mirza, buna rağmen görev alanlarının 14 kat arttığını söyledi. Tüm bu olumsuzlara rağmen 4,5 yılda ilçede çok sayıda eserlere imza attıklarının altını çizen Mirza, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye yeteri kadar hizmet vermemesinden yakındı.

-Büyükşehri 20 bin kişiye şikayet etti
İlçenin muhtelif yerlerinin yatırımcı kuruluşlar tarafından kazıldığını anımsatan Mirza, bu kazıların sorumlusunun Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı olduğunu söyledi. Yatırımcı kuruluşların kazılarla ilgili her türlü izni Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Biriminden aldığını dile getiren Mirza, “Kazılar sonrasında bozulan yolların bakım ve onarımı Balıkesir Büyükşehir Belediyesine aittir. Büyükşehir kazı bedellerini alıyor ancak yolların bakımını yapmıyorlar. Bandırma Belediyesi’nin görev alanları içerinde olmamasına rağmen bu yolları yapmak yine bize düşüyor. Yolları onarıyoruz bunun bedelini de bize ödemiyorlar” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı