Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büst açılışında Çavuşoğlu’na yüklendi

Bandırma Belediye Başkanlığı tarafından

Bandırma Belediye Başkanlığı tarafından Adnan Menderes Meydanına yapılan Atatürk Heykeli düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Bandırma İlçe Kaymakamı Günhan Yazar, Belediye Başkanı Dursun Mirza, Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yankol, Sami Türkmen, Bolu Kıbrısçık Belediye Başkanı Doğan Dağ, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert, ADD Şube Başkanı Serdar Polat, Tükder Şube Başkanı Mehmet Tanrıkut, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 2,5 ayda tamamlanan Atatürk Heykeli Hakan ve Özlem Şengönül tarafından yapıldı.

-Bu kenti özveriyle yönettim
Açılışta konuşan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, “Belediye başkanı olarak hizmet ettiğim bu kenti, şerefle, onurla ve özveriyle yönettim. Gece gündüz demeden cumartesi Pazar demeden hiç şikâyet etmeden çalıştım. Benim adına bu hizmetler hepinize helali hoş olsun” dedi.

-Bu kente hizmet edenleri bir kalemde sildi
Konuşmasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Bandırma’ya son 10 yılda bir çivi bile çakılmadığını yönündeki iddialarına da değinen Mirza “Buna çok kırıldım. Çok üzüldüm. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu bu açıklamasıyla bu kente hizmet etmiş insanları bir kalemde sildi, kenara attı. Bu benim için üzüntü kaynağıdır. Oysa emek veren herkese teşekkür edebilirdi. Ben konuşmasında son 5 yılda Bandırma’ya bir çivi bile çakmayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesini kastettiğini düşünmüştüm. Sonradan öğrendim ki Dışişleri Bakanı Bandırma’yı kastetmiş” ifadesini kullandı.

-Yapılan hizmetler Bandırma içindir
Sosyal demokrat yerel yönetimlerin yeni büyükşehir yasasıyla birlikte gelirleri ve yetkilerinin yarıya inmiş olmasına rağmen çok sayıda projeye imza attığının altını çizen Mirza “Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Cumhuriyet Meydanı’nda son 10 yılda Bandırma’da bir çivi çakılmadı demeseydi bende Atatürk büstünün açılışında bunları söylemek zorunda kalmazdım. Yapılan hizmetler Bandırma içindir. Ben Dursun Mirza olarak bu kentte anlı açık başı dik olarak gezmeye devam edeceğim. Bu kente yaşan vatandaşlarımızın mutluluğu için bana düşen bir görev olursa yapmaya çalışacağım. Benden sonra gelecek arkadaşlarımız bu hizmet çıtasını daha da yukarıya taşıyacaktır” ifadesini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından büst törenle açıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit’te Pazar Yerinde Yangın Yangının
Sıradaki Haber Pazar Yerinde Yangın