• DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,31
 • ALTIN
  %0,25
 • BIST
  %1,35
Büyükşehir ihale sonrası Sarı’ya dava açacak

Büyükşehir ihale sonrası Sarı’ya dava açacak

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin satış kararı aldığı lunapark alanın satışına ilişkin iptal davası açtı.  CHP’li Sarı’nın satışa kısa bir süre kala iptal davası açması, satışı önlemeye yönelik bir eylem olarak değerlendirildi.  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden Sarı’ya tepki geldi.

-Mahkeme kararı Sarı’yı yalanlıyor

Konuya ilişkin gazetecilere açıklama yapan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin “CHP İl Başkanı Büyükşehir Belediyesinin  “satış” kararı aldığı lunapark alanı için “satışı iptali davası” açmış yine. Üstelik “Önceki davayı kazanmış satışı iptal ettirmiştik gene iptal ettireceğiz” demiş. Oysa kesinleşmiş mahkeme kararında “satış kararının iptali talebinin reddine” diyor. Karar kesinleşmiş bir karar. CHP adına dava açan kişi ve vekili ile Bölge İdare Mahkemesi önünde fotoğraf çektirip kamuoyunu yanıltmaya, yanlış bilgi vermeye devam ediyor” dedi.

-Bu hak arama değil suçtur

CHP İl Başkanının bu girişiminin ihaleye katılımcı girmesini önleme yönelik bir eylem olduğunun altını çizen Şahin “ Bu bir hak arama değil suçtur. Kesinleşmiş bir Mahkeme kararı varken aynı dava konuda dava açmanın anlamı yoktur, Mahkeme böyle bir davayı “kesin hüküm sebebiyle” usulden reddeder. Kaldı ki önceki “satış için encümene verilen yetki” mahkeme tarafından iptal edilmemiştir. CHP kurumsal olarak vatandaşları sürekli yanlış bilgi vererek algı oyunlarıyla kandırmayı siyaset tarzı olarak benimsedi. Türkiye’nin ve Balıkesir’in kaliteli, seviyeli, dürüst, doğru, vizyon sahibi muhalefete ihtiyacı var” ifadesini kullandı.

-Sarı’ya “Korkak mısın, ortak mısın” diye sordu

Şahin, CHP İl Başkanı Serkan Sarı’ya, CHP’li Ayvalık Belediyesi’nin 23 arsasının satışına, CHP’li Edremit Belediyesi’nin satış kararlarına, İYİ Partili Susurluk Belediyesi’nin 12 milyonluk TL tutarındaki tarla satışlarıyla ilgili dava açacak mısın? Bunları açacak cesaretin, yüzün, samimiyetin var mı? Korkak mısın ortak mısın?” diye sordu. Şahin, lunapark alanının yarın saat:14.00’de yapılacak ihalesi sonrasında CHP İl Başkanı Serkan Sarı hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?