Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyükşehir’den 100 yangın söndürme tankı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 100 yangın söndürme tankı kırsal mahalle muhtarlarına düzenlenen törenle dağıtıldı. Tahsis belgesi dağıtım töreninde açılış konuşmasında konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İtfaiye hizmetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Kafaoğlu, “Büyükşehir Belediyemiz; her alanda olduğu gibi İtfaiye Teşkilatımızda da gerçekleştirdiği yatırımlar ve sağladığı donanım ile büyük bir değişim, dönüşüm ve yenilenmeyi gerçekleştirmektedir” diye konuştu.

-Hedef daha güçlü itfaiye
Kafaoğlu yangına hızlı müdahale için yapılan çalışmaları da değerlendirerek gönüllü itfaiyecilik, eğitim ve cankurtaran hizmetleri hakkında da bilgiler verdi. Kafaoğlu, “Daha güçlü Balıkesir İtfaiyesi diyerek; hızlı ilk müdahale için yerleşim merkezlerinde İtfai olaylara ulaşım süresini dünya standardı olan 5 dakika ve altına çekmek için istasyon sayılarını arttırıyoruz. Son 1yılda Manyas ve Susurluk binalarımızı yeniledik. Ayvalık, Küçükköy ve Bandırma OSB’ de yeni itfaiye istasyonu açtık. Bugün olduğu gibi yeni araç ve ekipmanlar ile takviye ediyoruz. 7 ilçemize; 7 adet yangına hızlı ilk müdahale sistemi kazandırıyoruz”ifadesini kullandı.

Gönüllü itfaiyeciliği teşvik ediyoruz
Balıkesir’in yüzde 47’sinin ormanlık, yüzde 28,5 tarım alanından oluştuğunu dile getiren Kafaoğlu “Kırsal alandaki mahallelerimizde mevcut 662 su tankerinin sayısını arttırarak Büyükşehir Belediyemizce 100 adet daha su tankerini mahallelerimizin hizmetine sunuyoruz. İtfaiyecilikte çok önemli bir proje olan Gönüllü İtfaiyecilik sistemi kırsal mahallelerde disipline, yönlendirilebilir bir hale getirilerek maksimum performans hedeflenmektedir. Özellikle kırsalda uç bölgelerde açılacak gönüllü itfaiye istasyonları ile vatandaşımıza araç, gereç teslimi yapılıp; eğitimleri verilerek yangınla mücadelede etkinlik sağlanacaktır”dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MESLEK İHTİSAS KOMİSYONLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Sıradaki Haber MESLEK İHTİSAS KOMİSYONLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI