Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyükşehirden 20 bin aileye gıda yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüsü

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüsü salgını sürecinde ekonomik sıkıntı yaşayan 20 bin aileye gıda yardımında bulundu. İçerisinde bir ailenin temel mutfak ihtiyaçlarını karşılayacak gıda malzemelerinin bulunduğu gıda kolileri, ekipler tarafından evlere teslim ediliyor.

Koronavirüs salgını nedeni ile il genelinde yoğun bir çalışma sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bir yandan dezenfekte uygulamalarına devam ederken bir yandan da ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımlarını sürdürüyor. Salgından dolayı mağdur olan esnaf ve vatandaşlara Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatıyla gıda paketleri ulaştıran ekipler, kapı kapı gezerek 20 binden fazla gıda kolisinin dağıtımı gerçekleştiriyor. İçerisinde bir ailenin temel mutfak ihtiyaçlarını karşılayacak gıda malzemelerinin bulunduğu gıda kolileri 444 40 10 nolu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayarak ihtiyacını bildiren her vatandaşa steril olarak ulaştırıyor. Büyükşehir Belediyesi süreci; 20 ilçe belediyesi, esnaf odaları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte koordineli bir şekilde yönetiyor.

Sosyal belediyecilik anlamında çalışmalarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, salgın dolayısıyla iş yerini açamayan ya da işini kaybeden vatandaşlara bir nebze olsun yardım edebilmek adına gelir kaybına uğrayan ailelere yapılan gıda yardımlarını sürdürecek.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan,
Sıradaki Haber Karesi İHA Üssü’nde sona gelindi