Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyükşehirden spora dev yatırım

Büyükşehirden spora dev yatırım

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların ve gençlerin spor yapmalarını sağlamak amacıyla 70 milyon lira yatırım bedeliyle projelendirdiği Ali Hikmet Paşa Spor Tesislerinin yapımı geçtiğimiz ay başladı. İçerisinde futbol sahasından, kapalı güreş salonuna, stretball-basketbol sahasından, kuru ve yansıma havuzuna, açık-kapalı tenis kortundan fitness salonuna kadar birçok spor branşına ait tesisin bulanacağı 127 bin metrekarelik spor kompleksi, 2022 yılının yaz aylarının başında gençlere hizmet verecek. Tesislere ayrıca doğal ve suni çim olmak üzere 5 yeni futbol sahası yapılacak. 44 yıl önce 1977 yılında yapılan şu anda iki suni 1 doğal çim üç futbol sahası olan tesisin, mevcut haliyle şehrin ihtiyaçlarını karşılayamaması dolayısıyla alanda yenileme çalışmaları yapılarak yarım kalan işler tamamlanacak ve ek binaların da işlevi artırılacak.

-Bu haliyle şehre yakışmıyordu

Konuya ilişkin gazetecilere konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Birol Şahin “Ali Hikmet Paşa Tesisleri bu zamana kadar dört futbol sahasına uzun yıllardır küçük tadilat yapıldı. Bu arası şu an itibariyle sadece amatör futbol kulüplerine hizmet veriyor. Mevcut imkanlarıyla burası amatör sporculara yakışır bir nitelikten uzak.  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, burayı yeni bir çehre kazandırmak için hazırladığı projesinin ihalesini yaptı. Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’ni komple yenileyip burayı sadece amatör futbol maçlarının yapıldığı yer olmaktan çıkaracağız. 127 bin metrekare bir alanda başlayan çalışmaların yüzde 20’si tamamlandı. İhalesi 68 milyon liraya tamamlanan proje diğer yatırımlarla birlikte 70 milyon lira yatırım bedeli buluyor. Proje tamamlandığında dört tane futbol sahasının bulunduğu tesisler farklı branşlarda da gençlere hizmet verecek spor kompleksine dönüşecek. 12 bin 398 metrekare alan üzerine kurulu tesiste, 28 bin 900 metrekare yeşil alan olacak” dedi.

-Her ayrıntılı düşünüldü

Şahin, “35 bin 082 metrekare sert zeminin bulunacağı komplekste her ayrıntı özenle düşünülerek hayata geçirilecek. 10 bin 584 metrekare açık gezinti alanları, bin 100 metre yürüyüş yolu, 370 metre çift şerit bisiklet parkuru, 372 otomobil ve 8 otobüs kapasiteli otopark, kafeteryalar, seyir terasları, mescit alanları ile piknik çayırının bulunacağı kompleks içerisinde; idari binalar, futbol sahaları, fitness, streetball, macera parkı, güreş antrenman sahası, aletli ısınma ve antrenman sahaları, 2 açık-2 kapalı tenis kortları, basketbol sahaları, spor salonu içerisinde hentbol, voleybol sahaları fizik tedavi üniteleri, amatör spor kulüpleri için malzeme odaları, soyunma odaları ve tribün bloklarının yer alacağı tesis; gençlerin, aileleriyle de vakit geçirebileceği spor amaçlı bir kompleks olacak” ifadesini kullandı.

-44 yıllık tesis

Şahin devamında şunları söyledi “Hafta sonlarında yaklaşık 10 bin kişiye hizmet veren 44 yıllık tesisin; şehrin ve gençlerin ihtiyaçlarına artık cevap veremiyor. Gençlerimize ve spora yönelik projelere büyük önem veriyoruz. Geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudu gençlerin sporla iç içe olması, en az bir branşta spor yapıyor olması bizler için çok değerli.. Ayrıca Edremit ve Bandırma olmak üzere geçlerimize yönelik spor komplekslerini önümüzdeki yıl hayata geçireceğiz. Gençlerimizin spor yapacağı tesisleşme hamlesini önemsiyoruz. Bir yandan Büyükşehir Belediyemiz bir yandan Gençlik ve Spor Bakanlığımız büyük bir seferberlik başlattık. Balıkesir’imizi; uluslararası arenalarda, olimpiyatlar temsil eden başarılı sporcularımız var, her biriyle gurur duyuyoruz. Onlar gibi genç sporcularımızın yetişmesi adına böyle kompleksler oluşmamız gerekiyor. 2020 yılı sonunda Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile beraber Birleşmiş Milletler 75. Yıl Ofisi desteğiyle, Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezi’nin yapımını tamamladık”

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ustaoğlu: “Suç örgütlerine nefes aldırmayacağız”
Sıradaki Haber Ustaoğlu: “Suç örgütlerine nefes aldırmayacağız”