Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çakı gibi asker oldular

Erdek’te bulunan Mayın Filo Komutanlığı’nda engelli gençler yemin ederek bir günlük temsili askerlik görevlerini yaptılar.

Erdek’te bulunan Mayın Filo

Erdek’te bulunan Mayın Filo Komutanlığı’nda engelli gençler yemin ederek bir günlük temsili askerlik görevlerini yaptılar. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Erdek Mayın Filo Komutanlığı’nda düzenlenen törene aileleri ile birlikte katılan gençler bahriyeli üniformasını giyerek yemin etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından engelli gençler askerlik yemini ederek temsili vatan hizmeti görevlerine başladılar.
Erlerin yemin töreninde konuşan Erdek Mayın Filo Komutanı Tuğamiral Ahmet Tunç Veyisoğlu “Temsili askerlik uygulaması yüce Türk milletinin vatan sevgisinin bir göstergesi olan dünyadaki ilk ve tek uygulama olması nedeniyle daha da büyük önem kazanmaktadır. Vatandaşlarımız ve aileleri bir gün süreyle dahi olsa askerlik ortamını yaşamak ve bu hazzı tatmalarına imkân sağlamaya çalışılmış, gönüllerinden geçen duygu ve düşünceleri paylaşmak bizlere manevi bir güç vermiştir” dedi. Tuğamiral Veyisoğlu’nun konuşmasının ardından temsili askerlik yapacak olan gençler filoya ait gemilere götürüldü. Burada gün boyunca çeşitli eğitimlerden geçen askerlere günün sonunda teskere verildi

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi, Altınoluk Mahallesi’nin simgelerinden
Sıradaki Haber Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi yeniden açıldı