Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çalışkan’dan Cumhuriyet mesajı

Türk Eğitim-Sen Bandırma Şube

Türk Eğitim-Sen Bandırma Şube Başkanı Mehmet Çalışkan, Cumhuriyet’in kuruluşunun 95.yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çalışkan mesajında “Türk Eğitim-Sen ailesi olarak Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 95. yıl dönümünü kutladığımız bugünde, aziz vatanı bizlere emanet eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve Aziz Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Hepsini saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

-Cumhuriyet bağımsızlığımızın simgesi
Ulusumuzun var olma mücadelesi Kurtuluş Savaşı sonrasında kurulan Cumhuriyet’in Türk Milleti’nin bağımsızlığının simgesi olduğunun altını çizen Çalışkan “Milletimizin inanç ve gayretleriyle her geçen gün daha da güçlenen bağımsızlık mücadelemizin eseri olan Cumhuriyet, topyekûn mücadeleyle bağımsızlığımızı taçlandıran büyük mirastır. Bu bilinçten hareketle, böylesi şanlı ve özenilen tarihin mirasçıları olan bizler, birlik ve beraberlik içerisinde azim ve kararlılıkla çalışarak Cumhuriyetimizin hedefleri doğrultusunda Türkiye’yi muasır medeniyetlerin üstüne çıkarmalı ve daha da güçlendirmeliyiz” ifadesini kullandı.

-95.yılın onurunu yaşıyoruz
Çalışkan devamında şunları söyledi “Gücünü milletimizin ortak iradesinden alan bağımsızlık mücadelemizin ölümsüz eseri olan Cumhuriyet’in; aydınlık bir gelecek için bilimsel bir bakış açısıyla sürekli çalışan, üreten, manevi değerleri gelişmiş, inandığı yolda kendinden emin adımlarla yürüyen yeni nesillerin omuzlarında daima yüceleceğine inancımız tamdır. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümüne erişmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadığımız bugünde, birlik ve beraberliğimizin timsali olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anar, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarız”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölgemizin en önemli tarım ürünlerinin
Sıradaki Haber FİDANCILIK SEKTÖRÜ MASAYA YATIRILDI