" /> Canbey’den seçmene 28 Mayıs çağrısı – Marmara Olay

 • DOLAR
  %0,80
 • EURO
  %0,78
 • ALTIN
  %0,36
 • BIST
  %4,10
Canbey’den seçmene 28 Mayıs çağrısı

Canbey’den seçmene 28 Mayıs çağrısı

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey “Türkiye, 21 yıldır süren istikrar ve güçlü liderlikle birlikte hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyor. Çevremizi saran zorluklardan kurtulup Türkiye Yüzyıl’ına ulaşmak için güçlü, tecrübeli ve vizyoner bir liderin yol göstericiliği şarttır. Bu nedenle 28 Mayıs seçimi büyük önem taşımaktadır” dedi.

-Güçlü bir Türkiye için Erdoğan ile yolculuğumuza devam etmeliyiz

Tüm Balıkesirlilerden 28 Mayıs’ta sandığa giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermelerini isteyen Canbey, “Milletimiz için, yarınlarımız için ve güçlü Türkiye için Recep Tayyip Erdoğan ile yolculuğumuza devam etmeliyiz. Ülkemiz bir ateş çemberinin içerisinde. Çevremize şöyle bir bakalım. Güneyimizde Libya iç karışıklık içerisinde. Altında binlerce metreküp petrol, doğalgaz ve hidrokarbon yatakları bulanan Mavi Vatanımıza göz dikmiş hainler, Libya’da bulunmamızdan, Kıbrıs’taki güçlü varlığımızdan rahatsız. Suriye’de yıllardır oluşturulmak istenen bir terör koridoru bulunmaktadır. Irak’ta hala bir istikrar söz konusu değil. Doğumuzda Ermenistan, Karabağ zaferimizden dolayı öfkeli, zayıf kalacağımız günü bekliyorlar. Kuzeyimizde, Rusya – Ukrayna savaşı hala devam ediyor, ne zaman biteceği belli değil, Batıda Yunanistan adalarını ABD silahlandırmaya devam ediyor. Böyle bir coğrafya içerisinde Türkiye’nin güçsüz kalma, zayıf kalma, geriye gitme, hatta yerinde durma gibi bir lüksü yoktur. Savunma sanayisi, ekonomisi, diplomasisi ve yeraltı zenginliklerini kazandırarak daha güçlü olmak zorundayız” şeklinde konuştu.

-Son 21 yılda ülkemiz çağ atladı

Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 21 yılda ülkemizin çağ atladığını dile getiren Canbey “3 bin 600 dolar olan kişi başı milli gelir, 10 bin 600 dolara yükseldi. İhracatımız 36 milyar dolardan 255 milyar dolara çıktı. Yüzde 20 olan yerli ve milli savunma sanayi bugün yüzde 80 oranlarına yükseldi. Ülkemiz 21 yılda 3,5 trilyon dolar yatırıma kavuştu. Bölgesinde ve dünyada masada ve sahada sözü dinlenilen bir Türkiye inşa edildi.Tüm bu başarılar kolay kazanılmadı. Gezi Kalkışması, 17-25 Aralık yargı darbe teşebbüsü, 15 Temmuz hain FETÖ Darbe girişimi, hendek siyaseti, ekonomik saldırılar, Kovid-19 salgınına rağmen bu başarılar elde edildi. Çünkü istikrar sayesinde, çünkü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliği sayesinde, çünkü vatanını ve milletini seven AK kadroların azmi sayesinde, Cumhur İttifakı’nın birlik ve beraberliği sayesinde gerçekleştirildi” ifadesini kullandı.

-Hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz

Türkiye’nin, 21 yıldır süren istikrar ve güçlü liderlikle birlikte hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediğinin altını çizen Canbey “Çevremizi saran zorluklardan kurtulup Türkiye Yüzyıl’ına ulaşmak için güçlü, tecrübeli ve vizyoner bir liderin yol göstericiliği şarttır. Bu nedenle 28 Mayıs seçimi büyük önem taşımaktadır. Özellikle tüm hemşerilerimden, 28 Mayıs’ta sandığa giderek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermelerini gönülden rica ediyorum. Milletimiz için, yarınlarımız için ve güçlü Türkiye için Recep Tayyip Erdoğan ile yolculuğumuza devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?