Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çapar:gerekli düzenlemeler yapılmalıdır

Prim borcu olan esnafın

Prim borcu olan esnafın sağlık hizmetini yeteri kadar alamadığı   ve muayene sonrasında doktor tarafından yazılan ilaçların Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmadığı dile getiriliyor. Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Çapar, pirim borcu olan çok sayıda esnaf ve sanatkarın muayene olup ilaç alamadığını söyledi.

Prim borcu olan esnafın sağlık hizmetini yeteri kadar alamadığını ve muayene sonrasında doktor tarafından yazılan ilaçların Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmadığına dikkat çeken Çapar “Prim borcu olan esnaf ve sanatkarlarımız SGK tarafından yapılan son düzenleme ile süresi bir yıl daha uzatılan ücretsiz muayene hizmeti alabiliyor. Ancak tedavi sürecindeki ilaçları diğer sigortalılar gibi ücretsiz alamıyor”dedi.

Kıt kanaat geçinen esnafın eşi ve çocuklarının ilaç parasına yetişemediğini dile getiren Çapar “Sigorta primini ödemeyenlerin özel hastaneye gidecek ya da pahalı ilaçları alacak durumu yok. Prim borcu olan esnaf ve sanatkarlarımız ile ailelerinin ilaç alabilmesi ve tüm sağlık hizmetlerinden eksiksiz faydalanabilmesi için gerekli düzenleme zaman kaybedilmeden yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı
Sıradaki Haber Erdek’te uyuşturucu operasyonu:2 gözaltı