Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çerkezoğlu: alacaklıyız

Disk Genel Başkanı Arzu

Disk Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel İş Sendikasına bağlı işçilerle Bandırma Belediye şantiyesinde bir araya geldi. Burada işçilere hitap eden Çerkezoğlu “Bugün bu ülkeyi yöneteler kriz miriz yok diyorlar, yaşadığımız ekonomik sıkıntılara psikolojik diyorlar. Ama biz her gün bakkala, manava pazara gittiğimizde evimize elektrik ve su faturası geldiğinde kriz var mı yok mu yaşadıklarımız psikolojik mi değil mi çok açık bir şekilde görüyoruz” dedi.

-İğneden ipliğe dışa bağımlı hale geldik
Ülkenin derin bir krizin içerisinde olduğunu öne süren Çerkezoğlu “Türkiye son derece tehlikeli bir ekonomik krizin içerisindedir. Bu ekonomik kriz tesadüfen kendiliğinden ortaya çıkmış bir kriz değildir. Türkiye’nin içine girmiş olduğu her gün bizim emeğimizi ve ekmeğimizi küçülten bu ekonomik kriz yıllardır bu ülkeyi yönetenlerin 16 yıllık AKP iktidarının hayata geçirmiş olduğu politikaların ve onların tercihlerinin bir sonucudur. Uyguladıkları ekonomik politikalarla bu ülkeyi iğneden ipliğe dışa bağımlı hale getiren, dışarıdan borçla sıcak paraya dayanan aldığı borcuda üretime değil. Betona gömen, üretimi değil tüketimi kışkırtan bu ekonomik politikalar işte bugün Türkiye’yi adım adım tehlikeli krizin içerisine sokmuştur” ifadesini kullandı.


-İşçi sınıfı borçlu değil alacaklıdır
Çerkezoğlu devamında şunları söyledi “Bugün ülkeyi yönetenler bu ekonomik krizin faturasını, bizim yaratmadığımız, bizim hiçbir şekilde müdahil olmadığımız bu sürecin faturasını işçilere emekçilere kesmeye çalışıyorlar. Bugün Türkiye borçlu bir ülkedir. Bugün Türkiye’nin 467 milyar dolar dış borcu vardır. Bu borç sermayenin ve patronların borcudur. Geçenlerde bir sermaye örgütünün temsilcisi “Bu borç 81 milyonun borcudur” dedi. Hayır yıllardır karlarını bizimle paylaşmayanlar. Bugün zararı paylaşmaktan söz ediyorlar. Yıllardır nimeti bizimle bölüşmeyenler şimdi külfeti bölüşmekten söz ediyorlar. Buradan açık bir biçimde söylüyoruz. İşçi sınıfı borçlu değil işçi sınıfı alacaklıdır. Yılardır ürettiğimiz milli gelirden payımızı alamadığımız için alacaklıyız. Yıllardır Türkiye büyüyor büyüyor diyorlar Bizim alın terimiz ve emeğimiz üzerinden bu Türkiye’de büyümeden payımızı alamadığımız için biz alacaklıyız”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı