Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP Atatürk heykeli için yürüdü

CHP, çevre düzenlemesi çalışmaları sırasında Cumhuriyet Meydanı’ndan kaldırılan Atatürk heykelinin yerine konulması için Sındırgı’da yürüyüş yaptı.

CHP, çevre düzenlemesi çalışmaları

Sındırgı’da, CHP’liler, 2015’teki çevre düzenlemesi çalışmaları sırasında Cumhuriyet Meydanı’ndan kaldırılan Atatürk heykelinin yerine konulması için yürüyüş yaptı. İlçe örgütü önünde toplanan CHP’liler “Atatürk’ün askerleriyiz”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” şeklinde slogan atarak Cumhuriyet Meydanı’na geldi. Burada saygı duruşunda bulunan grup, ardından İstiklal Marşı’nı okudu.

-Heykelin tekrar yerine konulmasını istediler
Depoya kaldırılan Atatürk heykelinin tekrar Cumhuriyet Meydanı’na konulmasını isteyen partililer adına konuşan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, “Şehirlerin bir kimliği vardır. İlçelerin bir kimliği vardır. Bu meydanlar şehrin kimliğidir. Bu meydanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeli olmak zorunda. Biz törenlerimizi burada Atatürk’ün huzurunda yapıyoruz” dedi. Kentte artan tepkiler üzerine belediye tarafından Atatürk heykelinin depodan çıkarıldığını belirten Başkan Serkan Sarı, “Belediye Başkanı hızlı bir şekilde heykeli bakıma almış, boyatmış, kutulamış, sandıklamış ve fotoğrafını bizlerle paylaşıyor. Evet yapması gereken buydu. Bunu bizim söylememize gerek yoktu. Bu saygıyı bu ülkenin her yöneticisi göstermek zorunda. Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve nezdinde bütün silah arkadaşlarına saygı göstermek zorundayız. Bugün bu belediyede belediye başkanlığı yapılıyorsa, Atatürk sayesinde yapılmaktadır, Kurtuluş Savaşı’nda kazandığımız zafer sayesinde yapılmaktadır. Bu ülke toprakları bizlere emanet edilmiştir” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs
Sıradaki Haber AHMET AKIN SUYA YÜZDE 15 İNDİRİM YAPTI