• DOLAR
  %-0,16
 • EURO
  %-0,13
 • ALTIN
  %0,20
 • BIST
  %0,17
CHP, Sahil Yenice’deki taciz iddialarının peşini bırakmıyor

CHP, Sahil Yenice’deki taciz iddialarının peşini bırakmıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Dr.Selim Panç, Sahil Yenice Mahallesindeki bir din görevlisinin küçük yaştaki çocuklara cinsel istismarda bulunduğuna yönelik iddiaların peşinin bırakmıyor.

Bu gün Bandırma İlçe Müftülüğünü iddialarla ilgili ziyaret eden CHP İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, İlçe Müftüsü Halil Şeker’in tedavi amaçlı hastaneye gitmesinden dolayı Şube Müdürü Cemalettin Torun ile görüştü. Görüşmeye ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Panç “Sahil Yenice Mahallesindeki bir din görevlisinin küçük yaştaki çocuklara cinsel istismarda bulunduğuna yönelik iddialarla ilgili bu gün Bandırma İlçe Müftülüğünü ziyaret ettim. İlçe Müftüsü Halil Şeker’in tedavi amaçlı hastaneye gitmesinden dolayı Şube Müdürü Cemalettin Torun ile görüştüm. CHP Bandırma İlçe Başkanlığı olarak iddiaların takipçisi olduğumuzu kendilerimize ilettim” dedi.

Taciz soruşturmasının mahalle sakinlerinin Cimer üzerinden yaptıkları şikayet üzerine başlatıldığını dile getiren Panç “Cimer’e yapılan şikayetin ardından Balıkesir İl Müftülüğü tarafından idari soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Sahil Yenice Mahallesi’nde görev yapan din görevlisinin Sındırgı’ya tayini çıkartıldı. Bu konunun idari soruşturma kapsamında sumen altı edilmemeli, iddialar yargıya taşınmalıdır. CHP olarak Sahil Yenice Mahallesi’ndeki taciz iddialarının sonuna kadar takipçisi olacağımızı buradan kamuoyuna deklere ediyoruz” ifadesini kullandı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?