• DOLAR
  13,6944
  %1,51
 • EURO
  15,5541
  %2,21
 • ALTIN
  784,39
  %1,30
 • BIST
  2.005
  %1,19
CHP’de iki ilçe başkanı istifa etti

CHP’de iki ilçe başkanı istifa etti

Balıkesir’de İl Başkanlığını Serkan Sarı’nın yürüttüğü CHP teşkilatlarında çözülmeler başladı. Öğle saatlerinde Balya İlçe Başkanlığı görevini yürüten Avukat Gülizar Yıldız, İlçe Başkanlığından istifa ettiğini partisinin whatsapp grubundan duyurdu. Beklenmeyen ve şok etkisi yaratan istifanın yankıları sürerken, aynı gün bu kez, CHP Havran İlçe Başkanı Naci Savaş istifa ettiğini yine partinin iletişim grubundan bildirdi.  Balya İlçe Başkanı Gülizar Yıldız, kendisine ulaşan basın mensuplarına istifası hakkında bilgi vermezken, kısa bir süre sonra detaylı bir açıklama yapacağını söyledi.

-Akın ve Sarı’nın kişisel hırsları partiye zarar veriyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, CHP’deki istifaları gazetecilere değerlendirdi. Şahin “İl Başkanı Serkan Sarı ve Milletvekili Ahmet Akın ikilisinin kişisel hırslarıyla siyaset yerine Büyükşehir Belediye koltuğu için sürüklendikleri kavga ortamı CHP teşkilatlarını uçuruma sürüklemeye devam ediyor” dedi.

 

-Akın ve Sarı ikilisinin “ben” hastalığı saklanamaz hal aldı

Başarısız ikilinin “ben” hastalığının artık saklanamaz hale geldiğini dile getiren Şahin “CHP’li 8 ilçe Belediyesinde ‘hizmet” gündemi yerine iki kafadarın kişisel hırsları ile sadece Büyükşehir Belediyesine yönelik engelleme, kavga gerginlik ve polemiklerle gündeme gelmesi karşısında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın hizmet odaklı tavrı karşısında CHP birer birer erimeye devam ediyor. Kavgacı Serkan Sarı ile avare kasnak Ahmet Akın CHP’yi kişisel hırsları ile ilçe Belediyelerinde hizmet üretemez, teşkilatlarında huzur bulamaz bir yapıya soktu. CHP’deki bu dağılma devam edecektir” şeklinde konuştu.

-Bu işler gece gündüz sıkılmakla olmuyor

Şahin, CHP teşkilatlarındaki istifaların ardından İl Başkanı Serkan Sarı’nın gece gündüz Büyükşehir Belediyesine atıp sıkılamakla, Milletvekili Ahmet Akın’ında avare kasnak gibi gezmekle siyaset yapılamayacağını görmüş olduğunu sözlerine ekledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. GERÇEKLERİN ER YA DA GEÇ ORTAYA ÇIKMA GİBİ BİR HUYU VARDIR. HIRSLARI İÇİN BENCİLLİK EDENLERİN SONU DAİMA YALNIZLIKTIR.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?