Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’den oturma eylemi

CHP Balıkesir İl Başkanlığı, OHAL’in kaldırılması talebiyle Ali Hikmetpaşa Meydanında basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı.

CHP Balıkesir İl Başkanlığı,

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Bursa İl Başkanı Serkan Sarı ve partililerin katılımıyla gerçekleştirdikleri eylemde, OHAL ile kimsenin can ve mal güvenliğinin kalmadığını savundu.

-Ohal değil demokrasi istiyoruz
Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortak bildirisini okuyan İl Başkanı Sarı, Türkiye’nin 21 aydır OHAL ile yönetildiğini anımsattı. Sarı “İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK’la eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sivil toplum kuruluşlarına, sendikalara, meslek oda ve birliklerine yönelik operasyonların ardın ardı arkası kesilmemiştir.” ifadesini kullandı. OHAL’e bir an önce son verilmesi gerektiğini aktaran Sarı “Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanımadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır. Bizler OHAL değil, demokrasi istiyoruz.” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET