Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’den üniversiteye Şenocak tepkisi

İlahiyatçı İhsan Şenocak, Bandırma

İlahiyatçı İhsan Şenocak, Bandırma Meşale Fikir ve Hareket Derneği’nin düzenleyeceği “Gençlik ve Geleceği” konulu bir konferansa katılacak. 22 Aralık 2018 tarihinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde yapılacak olan konferansın şimdiden tartışma konusu oldu.

-Gençlere ne vereceği sorgulanmalıdır
Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada” “Üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız ki yaptığı açıklamalar ile toplumda tepki çeken İlahiyatçı İhsan Şenocak, Meşale Fikir ve Hareket Derneğinin düzenlemiş olduğu bir organizasyon nedeni ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde 22 Aralık Cumartesi günü ‘Gençlik ve Geleceği ‘başlıklı bir konferans verecektir. “Kadınlar pantolon giymesin, kaşlarını aldırmasın.’ , “Genç kaynana şehvet uyandırır”, “İslam hukuku, inancına göre, annesi ile evlenen Mecusi’ye karışmaz’ diyebilen. ‘Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden “Keşke Yunanlılar kazansaydı” diyen Kadir Mısırlıoğlu’na verdiği destek ile sahip çıkan İhsan Şenocak’ın geçlerimize ve geleceklerine çağdışı söylemleri ile ne vereceği sorgulanmalıdır” denildi.

-Tahammülümüz yok
Açıklamada “Bu zihniyet Kuran kurslarındaki tacize, tecavüze isyan etmez. Bu zihniyet, yatılı kurslarda cayır cayır yanan çocuklara ağıt yakmaz. Bu zihniyet gericiliğin, karanlığın, çağ dışılığın sembolüdür. İlim ve irfan yuvası olması gereken bir çatının altında bu kişinin ne işi olduğu toplumun her kesimi tarafından da sorgulanmalıdır” denildi. Üniversitelerin amacının, bilimsel araştırma yapmak, bu araştırmalar ile toplumsal gelişime katkı sunmak ve nitelikli insan gücü yetiştirmek olduğunun anımsatıldığı açıklamada “Bilim üretmesi, bunu özendirmesi ve etkinlikleri ile bütünleştirmesi gereken şehrimizin üniversitesinde, bu çağdışı zihniyetlerin konferans vermesini şiddetle kınıyoruz. Onyedi Eylül Üniversitesinin bu yanlıştan bir an önce dönmesi gerekmektedir. Kadınlarımızı ötekileştiren, dahası onları cinsel obje olarak gören Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı kişilerin çağdaş yaşamın sembolü olmuş, sosyal demokrat değerlerin benimsendiği şehrimizde nefes dahi almasına tahammülümüz yoktur ”denildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik
Sıradaki Haber Alkol Denetimi 81 Bin TL Ceza Kesildi