• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
CHP’li Başkan Tuna, Sarı’ya gollük pas atmış!

CHP’li Başkan Tuna, Sarı’ya gollük pas atmış!

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanlığının, açılan disiplin soruşturması kapsamında, Erdek İlçe Başkanı Hale Tuna ve Gençlik Kolları Başkanı Mert Örs’ten istifalarının istediği öne sürüldü.

İddiaya göre; CHP Erdek İlçe Başkanı Hale Tuna, 24 Temmuz 2022 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Balıkesir’de yapacağı “Milletin Sesi “ mitingine ilçe örgütünün araç kaldırmasına rağmen parti bayraklarını alarak Erdek eski Belediye Başkanı Hüseyin Sarı tarafından kaldırılan araçlarla giden Gençlik Kolları Başkanı Mert Örs’e tepki gösteren Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık’ın “Bunlardan bir b.. olmaz “şeklinde ifadelerini Erdek Belediyesi İktisadi İşletmelerinin müdürü olan Erdal Yaver ile paylaştı. Erdal Yaver’de bu konuyu Erdek Belediye eski Başkanı Hüseyin Sarı’ya aktardı.

-Sarı’nın sağ kolu Erdal Yaver’e söylemiş

Yaşanan gelişmelerin ardından Hüseyin Sarı, CHP Erdek İlçe Başkanı Hale Tuna’ya “Biz bunları başkasından mı duyacağız. Neden benimle paylaşmadın” diyerek mesaj attı. Bunun üzerine İlçe Başkanı Tuna, Hüseyin Sarı’yı telefonla arayarak “Herkes gibi ben sizinle her şeyi paylaşmak istemiyorum. Sosyal medyadan yazıyor, çiziyorsunuz, sonrasında da sizler ve bizler üzülüyoruz. Evet Burhan Karışık Belediye Park Bahçelerde çalışan roman kökenli Mert Örs ve İlçe Teşkilat Sekreterimiz Hüseyin Cerav’a atfen “Bunlardan bir b.. olmaz” dedi. Zaten bunu kendisi her yerde söylüyor. Şimdi de inkar ediyor, olay benim üzerime kaldı” dedi. Sarı telefon görüşmesinde Tuna’ya “Bunları sen bana söylemedin ama ben bunu paylaşacağım” dediği öğrenildi.

-Disiplin soruşturması başlatıldı

CHP İlçe Başkanı Hale Tuna’nın Hüseyin Sarı ile yapmış olduğu telefon görüşmesinin kamuoyunda paylaşılması üzerine CHP Balıkesir İl Başkanlığı disiplin soruşturması başlattı. Soruşturma kapsamında İlçe Başkanı Hale Tuna ve  Gençlik Kolları Başkanı Mert Örs’ün istifası istendiği öne sürüldü.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?