Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’li belediyeden yandaş şirkete kıyak mı?

Mülkiye Müfettişleri, Erdek Belediyesi’nin

Mülkiye Müfettişleri, Erdek Belediyesi’nin sahildeki siteleri daha önceden belirlediği Uçak Plastik AŞ’den çöp konteynırı almaları konusunda yönlendirdiğine yönelik incelemelerini tamamladı. Müfettişler, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Başkanvekili Hasan Yapakçı ve Çevre Koruma, Kontrol Müdürü Öznur Ak Akkuş’un çöp konteynırlarının Uçak Plastik AŞ’den satın alınması için ilçe sakinlerini doğrudan ve dolaylı yönlendirerek bahse konu şirkete ürün satma avantajı vererek mal ve hizmet piyasalarındaki rekabeti engelleyici uygulamaya gittiklerini belirledi.

Müfettişler, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Başkanvekili Hasan Yapakçı ve Çevre Koruma, Kontrol Müdürü Öznur Ak Akkuş’a 2019 yılı haziran-temmuz aylarından itibaren Uçak Plastik AŞ’nin ne tür bir ihale yada alma yöntemiyle toplam bin 155 adet çöp konteynırını ilçe sakinlerine sattığını, Belediyeye ait depoyu depolama ve montajlama alanı olarak neden Uçak Plastik AŞ’ye kullandırdıklarını sordu.
Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Başkanvekili Hasan Yapakçı ve Çevre Koruma, Kontrol Müdürü Öznur Ak Akkuş’un savunmalarının açıklayıcı olmadığı ve sorumluluklarını kaldıracak hukuki nitelikte olmadığına karar veren Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı’ndan soruşturma izninin verilmesini talep etti. Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığının talebini inceleyen İçişleri Bakanlığı, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Başkanvekili Hasan Yapakçı ve Çevre Koruma, Kontrol Müdürü Öznur Ak Akkuş’un 10 gün içerisinde Danıştay 1.Dairesine itiraz yolu açık olmak üzere soruşturma izni verdi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı
Sıradaki Haber YOLCUSU YOK 78 PERSONELİ VAR