Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’li Panç fena çuvalladı

CHP Bandırma İlçe Başkanı

CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç’ın, Çalışkanlar Mahallesi’nde kurulu bulunan Sülfürik Asit Fabrikasının bacasından ” asit yağıyor” şeklindeki açıklamalarına fabrikada örgütlü olan Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanlığından yalanlama geldi. Bahse konu işyerinde sendikalarına üye 102 işçinin çalıştığını açıklayan Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İlyas Satırlı, Sülfürik Asit Fabrikasının bacasından asit yağdığı iddialarının gerçek dışı olduğunu söyledi.

-Asit yağmuru dediler su buharı çıktı

Bahse konu fabrikanın 2 aydan beri bakımda olduğunu ve bundan dolayı çalışmadığını açıklayan Satırlı, asit yağmuru olarak dile getirilen atığın ise su buharı olduğunu, insan ve çevre sağlığına hiçbir etkisinin bulunmadığını dile getirdi. Satırlı, “Bahse konu işyerinde insan ve çevre sağlığını tehdit eden bir sorunun yaşanması halinde sendika olarak önce biz karşı çıkarız. Zira bizim 102 üyemiz bu iş yerinde çalışmaktadır” dedi.

Hatırlanacağı üzere, CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr Selim Panç, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bu gün Çalışkanlar Mahallesi’ni ziyaret ederek mahalle sınırları içinde kurulu bulunan Sülfürik Asit Fabrikasının bacasından asit yağdığını öne sürmüştü.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu
Sıradaki Haber Adem Yılmaz Ustaoğlu’nu ziyaret etti