Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’Lİ SARI “AKMAN’IN ANNESİNİN İSYANINI DUYDUNUZ MU?”

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir’de, motokurye olarak çalışan öldürülen üniversite öğrencisi Ata Emre Akman cinayetini Meclis’e taşıdı.

“Ata Emre Akman’ın annesinin isyanını duydunuz mu?” diye soran CHP’li Sarı “Emniyette ve adalette kendi iç hesaplaşmalarınızla uğraşırken çocuklarımız bir bir hayattan kopartılıyor” dedi.
CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında Balıkesir’de 17 yaşındaki E.Ö’nün bıçaklı saldırısı sonucu ölen üniversite öğrencisi Ata Emre Akman’ın annesinin isyanını duydunuz mu? Dedi. CHP’li Sarı “Türkiye’deki binlerce anne-baba korkuyor, diyen Ata Emre Akman’ın öğretim görevlisi annesinin isyanını duydunuz mu?” diye seslendi

Sarı, şunları söyledi: “Geçen hafta AKP iktidarını buradan uyarmıştım. “Ruhsal bunalım salgını yarattınız. Bu salgını yine siz büyütüyorsunuz.” demiştim. Sözlerimin yankısı daha Genel Kurul salonumuzda dinmeden Balıkesir’de 20 yaşında, üniversite öğrencisi, gencecik evladımız Ata Emre Akman, ekmek parası kazanırken, yine suç makinesine dönüşmüş, 17 yaşındaki genç tarafından katledildi. “Türkiye’deki binlerce anne-baba korkuyor.” diyen Ata Emre Akman’ın öğretim görevlisi annesinin isyanını duydunuz mu? Yazık değil mi evlatlarımıza? Eğitim, adalet ve hukuk politikalarınızdaki çözümsüzlüğünüz toplumda şiddeti körüklüyor.

Anne-babalar evlatlarını sizin yanlışlarınıza kurban vermek istemiyor. Emniyette ve adalette kendi iç hesaplaşmalarınızla uğraşırken çocuklarımız bir bir hayattan kopartılıyor. Hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Bu gidişata ‘Dur’ deyin, kendinize çekidüzen verin.”

Serkan Sarı daha önce şunları söylemişti: “AKP iktidarı vatandaşlarımızın ruh sağlığını da bozuyor. Yarattığınız ekonomik ve sosyal buhran yüzünden ulusal bir salgınla karşı karşıyayız. Hayat pahalılığı ve enflasyon altında ezilen insanlarımız, işsiz gençlerimiz ruhsal bunalım salgınının tehdidiyle karşı karşıya. Baskıcı ve gerici eğitim sisteminizle çocuklarımızın ruhsal dengesini bozdunuz, gencecik çocuklarımız silahlı saldırılara karışıyor.

İki haftada yaşanan 9 olayda yaşları 14 ila 17 arasındaki evlatlarımız anne, baba, kardeş ya da akraba katili oldular. Ekonomi, eğitim, adalet ve hukuk politikalarınızdaki çözümsüzlüğünüz toplumda şiddeti körüklüyor. Kadın cinayetleri artarak devam ediyor.

Çocuklarımız cinsel istismara uğruyor, failleri cezasız kalıyor. Ruhsal bunalım salgınını siz yarattınız ve siz büyütüyorsunuz. Uyarıyoruz: Şatafatlı saltanatınıza son verin ve hızla büyüyen bu salgını durdurun.” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başkan Ahmet Akın’ın yönetimindeki Balıkesir
Sıradaki Haber Ahmet Akın 750 firmaya 430 Milyon ödeme yaptı