• DOLAR
  13,6944
  %1,51
 • EURO
  15,5541
  %2,21
 • ALTIN
  784,39
  %1,30
 • BIST
  2.005
  %1,19
CHP’nin yemeğinde kapı dibi, Gelecek’inde ise baş tacı oldular

CHP’nin yemeğinde kapı dibi, Gelecek’inde ise baş tacı oldular

Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında Grand Asya Hotel’de yemek programı düzenlendi. Yemek programına Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Seymen, Balıkesir İl Başkanı Ahmet Bülent Sağlam, Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Hancıoğlu ve çok sayıda muhtar katıldı.

Yemekte konuşan Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanı Burhan Deniz “Muhtarlık müessesesi ilk olarak Osmanlı Padişahı İkinci Mahmut döneminde 19 Ekim 1829 günü faaliyetlerine başlamıştır. Yıllardır da hizmet makamı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Muhtarlarımız yerel demokrasinin en eski örneğini temsil etmektedir. Bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumları ile ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Seçimle göreve gelen muhtarlarımız vatandaşlarımızın kendilerine inanması ile göreve gelmektedir” dedi.

Muhtarların devletin en ücra köşeye uzanan eli olduğunun altını çizen Deniz “Gerek bu hakkı teslim etmek için, gerekse kamuoyunda farkındalık oluşturmak için Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığı döneminde 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir. Hepiniz milli iradenin birer temsilcisisiniz. Hepinize görevlerinizde başarılar diliyorum. Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığı döneminde başlattığı ve devam eden muhtarlarla buluşma toplantıları sadece Türkiye için değil, dünya demokrasisi tarihi için önemli olaylardan biridir. 19 Ekim anlamı ile sadece muhtarlar günü değil ayrıca milletin günüdür. Siz değerli muhtarlarımız için ne yapsak azdır. Sayın Genel Başkanımızın sizlere hediye ettiği bu anlamlı günde bizler de Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı olarak yemekli toplantımızla gününüzü kutlamak, bir araya gelmek istedik. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?