Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’yi tehdit etti: aday olmam

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, yerel seçimlerde belediye başkan adaylarının ön seçimle belirlenmemesi halinde CHP’den aday olmayacağını açıkladı.

CHP’yi tehdit etti: aday olmam

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ateş püskürdü. Sarı “22 Mayıs 2010 tarihinden buyana genel başkanlığınızda girdiğimiz tüm seçimlerden yenik çıktık. Ama siz her seferinde başarısızlığı inkâr edip koltuğa yapıştınız. Demokrasi için mücadele ediyoruz diyorsunuz; önseçimle gelen milletvekillerini kendi özgül ağırlıkları gereği sizi eleştirdi diye liste dışı bırakıyorsunuz, demokratik olarak Hakkını arayanlara koltuk sevdalısı diyorsunuz. Sizse koltuğa yapıştınız başarısızlığa rağmen bırakmıyorsunuz. Koltuk sevdalısı kim?” diye sordu.

-Koltuğu siz vermediniz?
Sarı “Halkından aldığı yüzde 54 oy oranı ile seçilmiş bir Belediye başkanı olarak ilçemde ön seçim kararı almadığınız takdirde bir daha tek adam anlayışı ile yönettiğiniz, halktan uzaklaştığınız partinizin adayı olmayacağım. Bana bu koltuğu siz vermediniz. Ben sizden öncede 2 dönem belediye başkanı seçildim. 1989-2009 arasında meclis üyeniz bile olmayan ilçemde, 1950’den beri alamadığınız belediye başkanlığını 64 yıl sonra benim örgütü kucaklamam ve örgütle verdiğim emeklerimle kazandınız. Şimdi biz koltuk sevdalısı, siz hep kaybeden ama koltuğu bırakmayan demokrasi kahramanı”şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçim öncesi kalp krizi geçirdi
Sıradaki Haber Seçim öncesi kalp krizi geçirdi