• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %0,20
 • ALTIN
  %0,32
 • BIST
  %2,91
Zafer Partisi’nden istismara sert tepki

Zafer Partisi’nden istismara sert tepki

Türkiye’yi sarsan ‘6 yaşındaki kız çocuğuna istismar’ olayına tepkiler sürüyor. Zafer Partisi Bandırma İlçe Başkanı Erhan Ötegen, “Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin 6 yaşında adı evlilik olan istismara uğramasını şiddetle kınıyor, bu konuda dahli olan tarikat, aile ve sözde “eş”in gözaltına alınarak cezalandırılmasını bekliyoruz. Küçük yaşta kız çocuklarının evlendirilmesini mazur gören, hatta destekleyen bu sakat kültürel iklime siyaset kurumu olarak ses yükseltmek, dur demek mecburiyetindeyiz” dedi.

6 yaşında bir çocuğun yıllarca ailesinin bilgisi ve onayı dahilinde evlilik gibi bir kurum ile gizlenerek istismar edilmesini şiddetle kınadıklarının altını çizen Ötegen, “Zafer Partisi olarak 6 yaşında bir çocuğun annesi babası tarafından gelinlik giydirilerek bir adama verilmesini bu ülke çocuklarının tamamına yapılmış bir istismar olarak değerlendiriyoruz. Ülkemizin uluslararası kamuoyunda bu tür olaylarla adının anılmasını kabul edebilmemiz mümkün değildir” ifadesini kullandı.

Hatırlanacağı üzere; Yusuf Ziya Gümüşel isimli şahsın kızı H.K.G, 1998 yılında 6 yaşında imam nikâhıyla evlendirildiğini ve cinsel istismara maruz kaldığını ifade ederek şikâyetçi olmuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?