• DOLAR
  %0,12
 • EURO
  %-0,65
 • ALTIN
  %-1,23
 • BIST
  %3,27
Çocuklar BANSÜT’ü çok sevdi

Çocuklar BANSÜT’ü çok sevdi

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin birçok belediyesi tarafından örnek alınan BANSÜT’ü çocukların çok sevdiğini söyledi. Tosun, yerel yönetim olarak 2-4 yaş arası yaklaşık bin 350 çocuğa her ay 4 litre, yıllık yaklaşık 72 bin litre sütü “BANSÜT Projesi” kapsamında adreslerine kadar götürerek ulaştırdıklarını dile getirdi.

Tosun, “Çocuklarımız bizim kıymetlilerimiz. Onların mutluluğu ve sevinci bizler için ayrı bir mutluluk kaynağı. Bu amaçla aydınlık geleceğimiz olan çocuklarımızın daha sağlıklı bir şekilde büyümelerine katkı sunmak düşüncesiyle Süt Dağıtım Kampanyamızı uygulamaya aldık. Dedik ki hiçbir çocuğumuz süt içmeden yatağa girmesin. Bu bağlamda yılda toplamda 72 Bin litre sütü ücretsiz olarak çocuklarımıza ulaştırmış olduk. İhtiyaç sahibi çocuklarımız  varsa mutlaka muhtarlıklara ve Belediyemize başvursun ki hiçbir çocuğumuz sür içmeden yatağa girmesin” ifadesini kullandı.

Tosun ayrıca  “Pandemi döneminde çocuklarımız uzaktan eğitime uzak kalmasınlar diye, tablet ve internet desteği sağladık. LGS ve YKS sınavları öncesinde, okul önlerinde sevgili öğrencilerimiz ve ailelerinin; maske, su, simit, dezenfektan gibi ihtiyaçlarını karşıladık. Bandırma Kaymakamlığı tarafından başlatılan Güzel Okulum Projesine Bandırma Belediyesi olarak destek verdik. Okullarımıza piyano, gitar, keman, darbuka, bateri, bağlama gibi müzik aletlerinin alımını sağladık” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?