Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çoğu gitti azı kaldı

Bandırma Küçük Sanayi Sitesi

Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Kemal Şimşek, ilçeye kazandırılması planlanan 2’inci sanayi sitesiyle ilgili önemli mesafe aldıklarını söyledi. Bu güne kadar ilçeye yapılması planlanan sanayi sitesiyle ilgili 11 kurumdan 8’inin olum görüş verdiğini anımsatan Şimşek, “Geriye kalan 3 kurumundan da bu ay içinde görüşlerinin gelmesi bekleniyor. Gelecek görüşlerin ardından proje 1/5000’lik planlara işlenecek ” dedi.

Mevcut sanayi sitesinin zaman içerisinde ihtiyaca cevap vermez hale geldiğini dile getiren Şimşek, “Bu güne kadar yeni alanların üretilmemesinden dolayı dükkân kiraları her geçen gün artmaktadır. Bunun önüne ancak yeni sanayi sitelerinin yapılmasıyla geçilebilir. Mevcut sanayi sitesine yakın mera vasfındaki 700 dönümlük alanın sanayi sitesi yapılması konusunda kooperatif yönetimi olarak bir çalışma başlattık. Bu güne kadar 11 kurumdan 8’i olumlu görüş verdi. 3 kurumunda olumsuz görüş vereceğini düşünmüyoruz. Kurum görüşlerinin ardından Bandırma’ya kazandırılacak 2’inci sanayi sitesi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanacak 1/5000’lik planlara işlenecek” ifadesini kullandı.

Hatırlanacağı üzere, 7 Ağustos 2019 tarihinde Yükselen Şehir Platformunun davetlisi olarak Bandırma’ya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ilçeye kazandırılması planlanan ikinci küçük sanayi sitesinin yapımı konusunda gerekli desteği vermeye hazır olduklarının altını çizmişti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devrilen kaya yüklü traktörün sürücüsü
Sıradaki Haber Traktör devrildi:1 ölü