Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Cumhuriyet 100 yaşında

Cumhuriyetin ilan edilişinin 100.yılı

Cumhuriyetin ilan edilişinin 100.yılı tüm yurtta olduğu gibi Bandırma’da düzenlenen törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Caddesindeki kutlamalara Törene İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Levent Eğren, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kahyaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Büyükşehir Başkan vekili Mehmet Birol Şahin, gaziler, siyasi parti temsilcileri, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

-Cumhuriyet vazgeçilmez mirasımızdır
Kutlamalarda konuşan Bandırma İlçe Kaymakamı Engin Aksakal “ 100.yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyet, ülkemizin yönetim biçimi olmasının yanı sıra, Türk Milletinin insanlığa bıraktığı vazgeçilmez bir miras, örnek bir bağımsızlık ve uygarlık hareketinin adıdır. 29 Ekim 1923 Cumhuriyetin ilanı, çağdaş anlamda bir devletin temel taşlarının yerine konulduğu, milletimizin kenetlenerek verdiği bir ölüm kalım mücadelesi, onur, haysiyet ve namus mücadelesi sonunda kazanılmış eşsiz bir zaferdir” dedi.

-Cumhuriyet herkesin güvencesidir
Cumhuriyetin herkesin güvencesi olduğunun altını çizen Aksakal “Cumhuriyetimizi gelecek nesillere aktarmak ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere vazife olarak verdiği gibi “Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek” hepimizin en başta gelen görevidir. Bunun için toplumun bütün mensuplarının sorumluluğu vardır. Cumhuriyeti ayakta tutan yegâne kuvvet milletin kendisidir. Türk milleti, Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Bugün hepimize düşen ortak görev: milli değerlere, bilince, Cumhuriyete sahip çıkmak; Çanakkale’deki, İstiklal Harbi’ndeki, Ayyıldız Tepe’deki azim ve kararlılık ruhunu, Kuvay-i Milliye ruhunu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır” ifadesini kullandı.

-Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacağız
Ülkemizi muasır medeniyetlerin ötesine taşımaya kararlı olduklarının altını çizen Aksakal devamında şunları söyledi “Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla özümseyen aziz milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde, Türkiye’yi dünyada hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman göstermiştir, bundan sonra da gösterecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anar, sizlerin ve tüm Bandırma halkının Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Narkotik Suçlarla
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU