Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Cumhuriyet Gecesi’nde iktidara yüklendi

Cumhuriyet Gecesi’nde iktidar yüklendi

Cumhuriyet Gecesi’nde iktidar yüklendi
Cumhuriyetin ilan edilişinin 96.yılı nedeniyle Esin Düğün Salonunda düzenlenen gecede konuşan CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, Cumhuriyet döneminde elde edilen kazanımların birbir elden gittiğini öne sürdü.

Bahar “Cumhuriyetin ilk dönemlerinde yapılan fabrikalar yabancı sermayeye peşkeş çekildi. Kara ve demir yolları yabancı şirketlere devredildi. Tarımda üretim bitme noktasına geldi. Üreten bir ülkeden çok tüketen bir ülke haline geldik. Dış politikada ülkemizin saygınlığı yerle bir edildi. İnsan olgusundan iyice kopan siyaset ve ülke yönetimi cumhuriyetimiz için âdete bir tehdit haline geldi. Dönemin iktidarının uyguladığı bu ucube siyaset anlayışı içinde insan olgusu artık politikacı için sadece bir oy makinesi haline dönüştü. İnsan olgusunu unutan, halkçı çizgiden uzaklaşan bu anlayış günümüzde kirlenmeyi de beraberinde getirdi. Ama kalitesiz ve seviyesiz siyaset bu ülkenin kaderi değil. Temiz toplum, temiz siyaset söylemlerinin yeniden doruğa yükseldiği, bu günlerde siyasetin bu ülkede yeniden keşfedilmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.


-İktidara düşen görevler
Bahar devamında şunları söyledi “Bu gün iktidara düşen ilk görevlerden biri kendi direnişinden vazgeçip, vatandaşın karşısına gerçekten de “ak” olmuş bir halde çıkmayı, iktidar olduğu halde yargıdan kaçabilmenin formüllerini aramak yerine, yolsuzlukla mücadelede önce çuvaldızı kendine batırma örneği ve cesaretini gösterebilmelidir. İktidara düşen diğer bir görevde artık her iktidarın yaptığı gibi, aslında seçim yatırımı diye tanımlanan, ama seçmenin oyu için verilen bir rüşvet olan yardımlarını açıkça açıklayabilmektir. Çünkü kendilerine düşen davranış, insanlara yaptıkları bulgur, makarna, kömür yardımlarıyla kendilerine propaganda payı çıkarmak değil, kendi insanını devletin dilencisi konumuna getirecek kadar yoksulluğa ve açlığa mahkûm ettiklerinden dolayı bir utanç payı çıkarmak olmalıdır. Bu gün için vatandaşı sadece oy makinesi, toplumu da oy deposu gibi gören siyaset anlayışı kitleleri kendine çekebilmek için bazı soyut kavramları abartıp şişirerek tehlikeli birer doktrin haline dönüştürmüş durumdadır. ”

Geceye Belediye Başkanı Tolga Tosun, Belediye eski Başkanı Sedat Pekel, Dursun Mirza, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, ADD Bandırma Şube Başkanı Serdar Polat, Eğitim İş Şube Başkanı Kadir Taylan, Genel İş Sendikası Bandırma Şube Sekteri Serkan Ünlü, Tükder Bandırma Şube Başkanı Neriman Çiçek, Türk Halk Müziği Tolga Çandar,İman Bakır Üküş,Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devrilen kaya yüklü traktörün sürücüsü
Sıradaki Haber Traktör devrildi:1 ölü