• DOLAR
  8,4047
  %-0,28
 • EURO
  10,1808
  %-0,94
 • ALTIN
  507,39
  %-1,35
 • BIST
  1.461
  %0,29
Davulcuya bahşiş yok ayni yardım var

Davulcuya bahşiş yok ayni yardım var

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Balıkesir İl Hıfzısıhha Kurulu’nun almış olduğu karar sonrasında Ramazan davulcularının tek tek evleri dolaşarak bahşiş toplamasının yasaklanmasının ardından davulcularla yaşanan bahşiş problemini ayni yardımlarla çözeceklerini söyledi.

-Bir gelenek olarak sürdürülmeli

Balıkesir İl Hıfzısıhha Kurulu’nun Ramazan davulcularının tek tek evleri dolaşarak bahşiş toplamasının yasaklanması ve bahşişlerinin yerel imkanlarla karşılanmasına yönelik kararının ardından İlçe Kaymakamı Günhan Yazan ile bir görüşme yaptıklarını dile getiren Tosun,”Bu görüşmede davul çalınmasının günümüzün teknolojik şartları dikkate alındığında çok da gerekli olmadığı düşünülse de bir gelenek olarak bu uygulamanın sürdürülmesine karar verdik. Bu kararımızın arka planında bir ibadetin yerine getirilmesinin amaçlanmasının önemli etkisi oldu” dedi.

-Davulcuya bahşiş yerine ayni yardım

Davulcuların bahşişlerini ise ayni yardım kartlarıyla çözdüklerini dile getiren Tosun” Belediyelerin yasalar gereği nakdi yardım yapması yasak. Bizler ancak ayni yardımlarda bulunabiliyoruz. Bu durumu Ramazan öncesinde bize gelen davulcu kardeşlerimize de anlattık. Onlarda ayni yardım kartı teklifimizi kabul ettiler. İlçemizde Ramazan ayı boyunca davul çalma geleneğimiz devam edecek” ifadesini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?