Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Müdahil olmayacağım”

Akın, partisi tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayı gösterilmesi durumunda aralarında Bandırma’nın da bulunduğu ilçelerde belediye başkanlarının belirlenmesine müdahil olmayacağını söyledi.

Akın, partisi tarafından Balıkesir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 31 Mart yerel seçimlerde partili belediye başkanlarının bulunmadığı yerleşim yerlerinde daha önce denenmiş adayların tekrar aday gösterilmesinin söz konusu olmayacağını söyledi.

-400 belediye hedefimiz var
400 belediye hedefini yineleyen Akın “ Bir önceki yerel seçimlerde belediye başkanı çıkartamadığımız yerleşim yerlerinde adaylarımız herkes tarafından kabul görecek isimlerden oluşacaktır. Kasım ayı içerisinde adaylarımızı açıklayabiliriz. Belediye başkanlıklarımızın bulunduğu yerleşim yerlerinde ise hangi başkanlarla yolumuza devam edileceğine Aralık ayında karar verilir” dedi.

-Seçim beyannamelerinin gerçekleşme oranı önemli
Gerek aday gösterilecek gerekse mevcut belediye başkanlarıyla ilgili yurdun değişik yerlerinde anketler çalışmaları yaptırdıklarını açıklayan Akın “Yapılan anketler aday belirleme sürecinde önemli etkenlerden sadece bir tanesi olacaktır. Bu süreçte STK’ların ve parti tabanının adaylarla ilgili görüşlerine başvuracağız. Görevde bulunan belediye başkanlarımızla ilgili seçim beyannamelerinin gerçekleşme oranı da tekrar aday gösterilmeleriyle ilgili önemli kriterlerden biri olacaktır” ifadesini kullandı.

-20 kişilik ekibimiz çalışıyor
Partisinin aday göstermesi durumunda 31 Mart seçimlerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak istediğini açıklayan Akın “ 20 kişiden oluşan bir ekiple il merkezi ve ilçelerde seçim çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaların bir bölümüne bizzat kendim katlıyorum. Kurultay sonrasında enerjimizi bu bölgeye daha fazla ayıracağız. İktidarımız döneminde tarımdan, hayvancılığa kadar çok sayıda vizyon projesi diyebileceğimiz projelerimiz var. Bu projelerimizi seçim atmosferine girilmesiyle birlikte kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

-Müdahil olmayacağım
Akın, “Büyükşehir adayı gösterilmeniz durumunda aralarında Bandırma’nın da bulunduğu ilçelerde belediye başkanlarının belirlenmesinde müdahil olacak mısınız?” şeklindeki soruyu ise “Müdahil olmayacağım. Bunu doğruda bulmuyorum. Önemli olan halkımızın kimi belediye başkanı olarak görmek istediğidir. Buna STK’lar, parti tabanı ve halkımızın karar vermesinin daha doğru olacağını düşünüyorum” diye yanıtladı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI