Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Deniz’den sütte kriz uyarısı

Deniz’den sütte kriz uyarısı

Bir yıldan beri çiğ süt fiyatlarına zam yapılmadı. Üreticiler hayvanlarını kesime gönderiyor. Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada, gerekli tedbirlerin alınmaması halinde ülkede süt krizi yaşanabileceğinin altı çizildi.   

Süte 1 yıldır zam gelmediğini anımsatan Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanı Burhan Deniz, “50 kilogram yemin 75 lirayken sütün fiyatı 2 lira 30 kuruştu. Şu anda 50 kilogram yemin 110 lira olurken sütün fiyatı hala 2 lira 30 kuruş. Üretici zarar ettiğini gerekçe göstererek üretimden çekiliyor. Böyle giderse ülkede süt kıtlığı yaşanır” dedi.

-Gemi batmadan gerekli tedbirleri alın

Sanayicilerin süt ürünlerine zam yaparken çiğ süt fiyatlarına 1 yıldan bu yana zam yapmadığının altını çizen Deniz “Küçük üreticiler çok zor durumda. Hayvancılık bitme noktasına geldi. Tarım Bakanlığı yaşanan soruna bir an önce çözüm üretmezse süt veren hayvanlar kesime gidecek. Bu da önümüzdeki günlerde et ve süt açığının oluşmasına buna bağlı olarak ithalata yönelmesine neden olacaktır. Bakanlık gemi batmadan gerekli tedbirleri almalıdır” ifadesini kullandı.  

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Ahilik kültürünün yaşatılması lazım”
Sıradaki Haber “Ahilik kültürünün yaşatılması lazım”