Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dezenfektan da talep patlaması

12 çeşit el ve

12 çeşit el ve yüzey dezenfektan üreten Edincik Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü, korona virüsünün ardından gelen dezenfekten taleplerini karşılamak için yoğun mesai yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ülke çapında tüm okulların dezenfeksiyonu için 8 ilde 36 okulu görevlendirdiğini dile getiren Edincik Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aysun Karadayı, okullarının da bu 36 okul arasında bulunduğunu söyledi. Okulları bünyesinde 12 çeşit el ve yüzey dezenfektan üretiminin yapıldığını açıklayan Karadayı, günlük el ve yüzey dezenfektan üretimlerinin 10 ton olduğunu dile getirdi.

-Hammadde bulamıyoruz

Son günlerde talep yoğunluğu yaşadıklarını dile getiren Karadayı, Balıkesir, Aydın, Eskişehir ve Afyon İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin el ve yüzey dezenfektanlarını okul olarak biz karşılıyoruz. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de bu yönde talepleri var ancak. Hammadde konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bundan 3-4 ay öncesine kadar 1.5 dolara aldığımız hammaddeyi şimdi 5 dolara bulamıyoruz. Bundan dolayı ülkenin değişik yerlerinden gelen talepleri karşılamakta zorlanıyoruz” dedi.

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biga’da akşamüstü saatlerinde meydana gelen
Sıradaki Haber Biga beşik gibi sallanıyor