Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dikici’ye sahip çıktı, il başkanı ve vekillere yüklendi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin Cumhuriyet Halk Partisi Karesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cengiz Dikici’nin partisinden il disiplin kurulu kararıyla ihraç edilmesine ilişkin gazetecilere açıklama yaptı. Şahin, CHP Karesi ve Büyükşehir Meclis Üyesi Mimar Cengiz Dikici’nin  görev yaptığı 1.5 yıllık meclis üyeliği döneminde eczacı il başkanının emrettiği şekilde sadece parmak indirip kaldırmayıp, kişisel uzmanlık alanı olan imar konularında diğer CHP’li meclis üyeleri ile birlikte “kabul” veya “red” oyu vermek yerine o gündem maddesinde dışarıya çıkarak oy kullanmamayı tercih ettiğini,bundan dolayı da partisinden ihraç edildiğini dile getirdi.

CHP il başkanının siyasi rekabet içinde olduğu ancak doğrudan mücadele etmekten korktuğu Karesi İlçe Başkanı karşısında içine düştüğü acziyetini kapatabilmek için Cengiz Dikici’yi CHP’den ihraç ettiğinin altını çizen Şahin “Bunun sebebi Milletvekilleri Ahmet Akın ve Ensar Aytekin ile diğer Milletvekili Fikret Şahin’in gelecek seçimlerde Serkan Sarı’nın milletvekili yapmak üzere oluşan paylaşım ve ittifakın icraatıdır. Kişisel koltuk hırsıyla oluşan bu ittifaka göre parti çıkarları ve parti hukukunu önemseyen Karesi İlçe Başkanı bu üçlünün kişisel hedefine ulaşması için en önemli engeldir. Cengiz Dikici ihracının asıl hedefi Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın’dır. Nitekim Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın korkusuzca CHP İl Başkanı’nın ihraç kararının yanlış olduğunu ve Cengiz Dikici’nin yanında olduğunu açıklamıştır. CHP İl Başkanı, Ahmet Akın ve Ensar Aytekin ittifakı gerçekten samimiyet ve cesaret sahibi olup olmadıklarını Karesi İlçe Başkanı’nın bu açıklamaları karşısında ona karşı yapacakları işlem ile ortaya çıkacaktır” dedi.

Şahin “İmar konularında kişisel kanaatini söylemekten başka suçu olmayan Cengiz Dikici ihraç ediliyorsa Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın’ın çok daha ağır biçimde cezalandırılması gerekir. Ancak bu üçlü sinsi planlar ile sumen altından su yürütmekte mahir oldukları için Karesi İlçe Başkanı’na tek kelime bile edemeyecekler ancak onunla hareket edenlere karşı bel altı yumruklar atmayı tercih edeceklerdir” ifadesini kullandı. Şahin, yaşanan bu gelişmelerin ardından CHP demokrasi, fikir ve ifade özgürlüğüne tahammül bile edemeyen tek parti zihniyetinin bütün damarlarına işlemiş bir dikta partisi olduğunu bir kez daha ispatlamıştır” şeklinde konuştu.  

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli:
Sıradaki Haber Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli: “Büyük usta Nazım Hikmet’i şiirleriyle andık’