• DOLAR
  9,5905
  %-0,13
 • EURO
  11,1391
  %-0,48
 • ALTIN
  557,48
  %0,74
 • BIST
  1.493
  %0,88
Doğan’ın İHL ziyareti polemik konusu oldu

Doğan’ın İHL ziyareti polemik konusu oldu

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan’ın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan ile birlikte Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite hazırlık kampını ziyaret etmesi ilçe siyasetinde tartışma konusu oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, ilçe örgütünde düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan’ın Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite hazırlık kampını ziyaret etmesinin Milli Eğitim Bakanlığı disiplin yönetmeliğine aykırı olduğunu söyledi.

Doğan’ın ziyaretiyle kamunun bağımsızlığı ve okulların dokunulmazlığının çiğnediğini öne süren Panç “Bu ziyaret etik ,yasa ve yönetmelik dışıdır. Bu ziyaretle devlet temayülleri çiğnemiştir. Çocuklarımızı okullarında yurtlarında seçmen gibi algılayıp ilgili okulda okusun okumasın ilçemizdeki çocukları eğitim alan çok sayıda veliyi de rahatsız etmiştir. Bu görüntü eğer normal algılanır, gereken prosedür algılanmazsa açıktır ki ilerleyen günlerde diğer okullarımıza da parti yöneticileri bu şekilde siyasi propagandalarını yapacaklardır. Bu hatadan dönülmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Müdürlüğünden bu hatanın tekrar olamayacağına yönelik bir teminat bekliyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?