Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Doluluk oranı yüzde 30’a kadar düştü”

Marmara Bölgesi’nde yağışların azalması

Marmara Bölgesi’nde yağışların azalması kente su sağlayan barajların doluluk oranlarına yansıdı. Bandırma’nın su ihtiyacının karşılandığı Gönen Barajındaki doluluk oranı yüzde 30’a kadar düştü.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, kasım, aralık ve ocak aylarında yağışların mevsim normallerinin altında olması  Bandırma’nın içme suyu ihtiyacını karşıladığı Gönen Barajında doluluk oranının yüzde 30’lara kadar düşmesine neden olduğunu söyledi.

Yüksek basınç etkisinden dolayı bölgemizde yağışların azaldığını dile getiren Subaşı, “Bu durum Bandırma’nın su ihtiyacının karşılandığı Gönen Barajında doluluk oranının yüzde 30’lara kadar düşmesine neden oldu. Gönen’de yer altı su kaynaklarının durumuyla ilgilide bir inceleme yaptırdık. Ancak durum çok iç açıcı değil. Barajdaki su seviyesinin yükselmesi için öncelikle yağışlarla toprağın suya doyması gerekiyor. Daha sonra bol yağışlar ile yüzey ve yeraltı akışlarıyla barajlara kadar suyun ulaşması gerekiyor. Bu süreçte su kullanımı konusunda daha hassas davranmamız gerekmektedir” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cumhur İttifakı Bandırma Belediye Başkan
Sıradaki Haber SORUN ÇOK BİLİYORUM AZ KALDI GELİYORUM