Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dönmez: tarımsal girdilerde vergi indirimi yapılmalı

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle düzenlenen törende konuşan Bandırma Ziraat Odası Başkanı Dönmez,arımsal girdilerde daha vergi indirimi yapılması gerektiğini söyledi.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler

Bandırma Ziraat Odası Başkanlığı 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle lokma dağıttı. Odanın General Halit Caddesi üzerinde bulunan merkez ofisinde düzenlenen etkinliğe Bandırma Kaymakamı Günhan Yazan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Tarım İlçe Müdürü Sefa Uyar, Tarım Kredi Müdürü Mustafa Sarılar, Edincik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mehmet Özçakır, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kocabıyık, Marmara Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Enis Edin, TMO Bandırma Şube Müdürü Ömer Güncü, Erdek-Bandırma Süt Üreticileri Birliği Başkanı Özgür Bakan, Bandırma Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Önder Özbek, Belediye Meclis Üyesi Erol Çakır ,Ahmet Okbay,MHP Bandırma İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal, İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert,AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

-Güçlü ülkenin yolu güçlü tarımdan geçer
Etkinlikte konuşan Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, ülkemizin daha güçlü bir ülke olmasının yolunun güçlü bir tarım sektörüne sahip olmaktan geçtiğini söyledi. Tarımın en önemli sorunun tarımsal destekler olduğunun altını çizen Dönmez, tarıma verilecek doğru ve yeterli desteklerin, yapısal sorunların çözümüyle birlikte bugün ithalatçı olunan birçok üründe üretim, verimlilik, kalite ve standardın artmasının sağlanabileceğini kaydetti. Dönmez, hükümetten başta gübre, mazot ve elektrik olmak üzere tarımsal girdilerde daha fazla vergi indiriminin yapılmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs
Sıradaki Haber AHMET AKIN SUYA YÜZDE 15 İNDİRİM YAPTI